Łazarz

Szeryf Internetu skazany

Szeryf internetu zatrzymany  Foto: Policja

Szeryf internetu zatrzymany Foto: Policja Marek O., słynny “Szeryf Internetu” i sklepikarz z Głogowskiej, który był okradany został skazany na karę 3,5 roku więzeinia za oszustwa i wyłudzanie pieniędzy od starszych osób metodą “na wnuczka”. Mężczyzna będzie musiał również zwrócić ponad 138.000 złotych poszkodowanym.

Mężczyzna był podejrzany o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy od starszych osób metodą “na wnuczka”. Dolnośląscy policjanci ustalili, że poznaniak wyłudził w ten sposób około 160.000 złotych.

Do jego zatrzymania doszło w październiku na gorącym uczynku. Wtedy jego łupem  padło 27.000 złotych.

W piątek 11 października w godzinach popołudniowych jedna z mieszkanek Gryfowa Śląskiego otrzymała telefon gdzie mężczyzna przedstawiając się za „policjanta drogówki” oświadczył, iż jej syn miał wypadek drogowy i żeby nie zostać zatrzymanym powinien wpłacić 27 tysięcy złotych gotówką – relacjonowali wtedy policjanci – o pomoc poprosił matkę, a po pieniądze miał zgłosić się wyznaczony mężczyzna, kobieta z racji wieku – 80 lat, bardzo się przejęła sytuacją syna i oświadczyła, że pieniądze będzie miała gotowe za jakiś czas.

Proces Marka O. rozpoczłą się na początku lutego. Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim wydał wyrok w poniedziałek . Słynny nie tylko w Poznaniu sklepikarz z Głogowskiej został uznany winnym i skazany na trzy i pół roku więzienia. Został również zobowiązany do zwrotu poszkodowanym ponad 138.000 złotych. Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżony zapowiedział, że będzie się od niego odwoływać.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Szeryf internetu... zatrzymany! Foto: Komenda Policji w Lwówku Śląskim

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz