K U L T U R A

Młodzi tancerze wystąpią w operze

Próby do spektaklu  Foto: Tomasz Strabel

Trzydzieści lat po poznańskiej teatralnej premierze, która miała miejsce w Teatrze Polskim – historia małej dziewczynki wraca na teatralne deski. 23 czerwca w Teatrze Wielkim odbędzie się premiera widowiska baletowo-akrobatycznego pt. „Alicja w Krainie Czarów“.

Próby do spektaklu Foto: Tomasz StrabelTrwają intensywne próby spektaklu. Na scenie zobaczymy ponad 150 wykonawców: dzieci ze szkół: Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, ale także dorośli artyści. „Alicja w Krainie Czarów“ będzie zwieńczeniem roku szkolnego, ale także roku jubileuszowego – 20-lecia Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Spektakl wejdzie na stałe do repertuaru Teatru Wielkiego w Poznaniu. – Będzie to podróż do krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, a także opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości, adresowana do widzów w każdym wieku. – mówi Anna Niedźwiedź, pomysłodawca i reżyser widowiska. – Dzięki wielopoziomowej narracji spektakl wychodzi naprzeciw gustom zarówno młodego odbiorcy, jak i wytrawnego melomana. Alicja zabierze wszystkich na drugą stronę lustra do onirycznego świata dziecięcej wyobraźni, za którym tak często w dorosłym życiu tęsknimy.

Na scenie zobaczymy ponad 150 wykonawców, niezwykłe kostiumy i scenografie. Muzykę do spektaklu skomponował Gabriel Kaczmarek, wykonywana będzie przez Orkiestrę Synfonietta Polonia pod batutą Cheung Chau.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz