Łazarz

Schody bardzo nie – ruchome

Nieruchome schody ruchome na Dworcu Zachodnim  Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Nieruchome schody ruchome na Dworcu Zachodnim Foto: lazarz.pl / Janusz LudwiczakInwestycje związne z Dworcem Głównym i jego otoczeniem zdają się być obłożone jakąś klątwą. Tak długo wyczekiwane bardzo rozczarowały. Od momentu oddawania kolejnych jego etapów okazuje się, że mają wiele mniejszych bądź większych usterek. Czasami jest to fatalne oznakowanie, niedbałość w montażu, ułożeniu różnych elementów… Od ponad dwóch miesięcy nie działają na przykład ruchome schody na Dworcu Zachodnim.

Podróżni wchodząc z ciężkimi walizkami od strony ulicy Głogowskiej mają cały czas do swojej dyspozycji tylko tradycyjne schody. Mające ułatwić życie schody ruchome od ponad miesiąca po prostu nie działają.

Czy znany jest powód niefunkcjonowania ruchomych schodów w dół na Dworcu Zachodnim? Ledwo ruszyły – już stanęły i tak stoją już miesiąc… – napisał na Kontaktową Platformę Czytelników 24@lazarz.pl Pan Jacek Niedzielski.

Ruchome schody z Dworca Zachodniego do tunelu, prowadzącego na dworzec oraz stację PeSTki po raz ostatni działały pod koniec grudnia. Okazuje się, że za schody ruchome odpowiedzialny jest Zarząd Transportu Miejskiego.

Schody ruchome na Dworcu Zachodnim nie są w zarządzie ani PKP ani PKP PLK, według moich informacji zarządcą schodów jest Zarząd Transportu Miejskiego – tłumaczy Zbigniew Wolny ze spółki PKP Polskie Linie KolejowePKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu wielokrotnie, na spotkaniach z przedstawicielami miasta Poznania, zwracał uwagę na zepsute schody.

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz zawsze na portalu lazarz.pl.

Nieruchome schody ruchome na Dworcu Zachodnim Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz