POZnań

Remont mostu Uniwersyteckiego. Czasowe objazdy na PST

Prace przy moście uniwersyteckim  Foto: ZDM

Prace przy moście uniwersyteckim Foto: ZDMW styczniu rozpoczęły się prace związane z demontażem północnej części zachodniego mostu Uniwersyteckiego. Prace prowadzone są nocami nad trasą PST. Do prac rozbiórkowych używany jest specjalistyczny sprzęt do cięcia żelbetu. Dlatego od dzisiaj w dni powszednie po godzinie 20 oraz w weekendy, od piątku, od godziny 20.00 do godziny 4.00 w poniedziałek, nie będą jeździć tramwaje trasą PST pod mostem Uniwersyteckim.

Poszczególne fragmenty starej konstrukcji są przenoszone przy pomocy dźwigu na plac budowy, gdzie są rozkuwane. Po oddzieleniu stali zbrojeniowej gruz jest wywożony z placu budowy. W związku z koniecznością intensyfikacji prac budowlanych konieczne będą wyłączenia trakcji tramwajowej nad trasą PST od poniedziałku do czwartku w godzinach 20.00 – 4.00 oraz od piątku, od godziny 20.00 do poniedziałku, do godziny 4.00. Oznacza to, że w dni powszednie po godzinie 20 oraz w weekendy, od piątku, od godziny 20.00 do godziny 4.00 w poniedziałek, nie będą jeździć tramwaje trasą PST pod mostem Uniwersyteckim.

Harmonogram prac został tak skonstruowany, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom komunikacji miejskiej, pracownikom budowy oraz utrzymać ruch tramwajowy w ciągu dnia, w tym w godzinach największego natężenia ruchu pasażerskiego. Wprowadzenie nowego harmonogramu prac nastąpi w nocy ze środy na czwartek, tj. z 29 na 30 stycznia 2014 roku. Zakończenie tego etapu przebudowy mostu Uniwersyteckiego zostało zaplanowane na 3 marca 2014 roku.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz