Aglomeracja

Ostrzeżenie dla miasta!

Piaskarka na Jana Pawła II  Foto: TD

Od niedzieli mamy do czynienia z niezwykle trudnymi warunkami drogowymi zarówno dla kierowców, pieszych jak i wszystkich służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie ulic. Przyczyną jest niespotykana od lat gołoledź. W niedzielę pogotowie ratunkowe do wypadków wyjeżdżało ponad 300 razy. Poniedziałek był już zdecydowanie spokojniejszy.

Piaskarka na Jana Pawła II Foto: TD5-dniowa prognoza pogody przygotowana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przewiduje do najbliższej soboty w ciągu dnia zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna rano -4 do -3°C.Temperatura w ciągu dnia od -4 do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany 10-20 km/h, wschodni.

Prace związane z zimowym utrzymaniem poznańskich ulic trwają od niedzieli, 19 stycznia. Dyżurny ZDM od wczesnych godzin porannych zlecał prace interwencyjne a od godziny 8 wydał polecenie posypania solą drogową miejsc niebezpiecznych, w tym wiaduktów, mostów. Następnie na ulice sieci strategicznej wyjechało 28 pługoposypywarek oraz 14 zestawów samochodowych lub ciągnikowych (pług + piaskarka).

Prace były również prowadzone na jezdniach sieci podstawowej, lokalnej pierwszego stopnia oraz na chodnikach, które znajdują się w utrzymaniu ZDM. Działania są kontynuowane na wszystkich jezdniach i chodnikach, będących w administracji ZDM także przy użyciu pługów, (co oznacza pracę wszystkich 49 jednostek sprzętowych), których zadaniem jest usuwanie głównie błota pośniegowego.

Służby ZDM przypominają również o konieczności usuwania lodu z chodników i stale monitorują sytuację na drogach. Zarząd Dróg Miejskich apeluje do mieszkańców o ostrożność i przygotowanie się na bardzo trudne warunki drogowe.

Gołoledź w mieście - Poznań 19.01.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz