POZnań

Poznań przeciw pijanym kierowcom

Alkomat  Foto: Zdjęcie producenta

Alkomat Foto: Zdjęcie producentaO policjantach, którzy wczesnym rankiem sprawdzali trzeźwość kierowców pisaliśmy w środę. Między innymi na na ul. Warszawskiej i Rondzie Rataje patrole zatrzymywały wybrane samochody i korzystając z alkomatów kontrolowali, czy prowadzące je osoby nie są pod wpływem alkoholu.

Być może korzystali z urządzeń, które policji przekazało Miasto Poznań. W ubiegłym roku kupiono i przekazano do wykorzystywania przez funkcjonariuszy łącznie 13 urządzeń do mierzenia poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu.

Komenda Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymała 10 alkomatów pasywno-aktywnych, dzięki którym możliwe jest sprawdzanie trzeźwości kierowców w sposób bezdotykowy. Mają one również możliwość potwierdzenia zawartości po użyciu ustnika i wydruku Miasto wydało na te urządzenia 21.500,00 złotych.

Urządzenia zostały zakupione z tak zwanego funduszu antynarkotykowego – wyjaśnia Paweł Marciniak z Urzędu Miasta – z kolei do Komisariatu Policji Poznań Północ przekazano 3 bezdotykowe alkomaty za łączną kwotę 4.330,00 złotych.

Te ostatnie kupiono za bejmy Rady Osiedla Piątkowo.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz