K U L T U R A

Dziś poznańska premiera Ciotki Karola 3.0

Ciotka Karola Teatru Kwadrat   Foto: sollus

Ciotka Karola Teatru Kwadrat  Foto: sollusJeśli nie macie jeszcze planów na poniedziałkowy wieczór, może skorzystacie z zaproszenia na poznańską premierę najnowszego spektaklu Teatru Kwadrat. Już dziś zobaczymy sztukę CiotkaKarola 3.0 w gwiazdorskiej obsadzie!

Podczas spektaklu, oprócz dobrze już znanych aktorów, m.in. Katarzyny Glinki Marty Żmudy Trzebiatowskiej, Lucyny Malec czy Grzegorza Wonsa widzowie zobaczą również… Czesława Mozila. Sposób w jaki się pojawi jest dość zaskakujący.

„Ciotka Karola” to powszechnie znana, dziewiętnastowieczna angielska farsa, jednak debiutujący w roli reżysera dyrektor Andrzej Nejman zdecydował się pokazać ją w zupełnie nowej odsłonie. W swojej wersji „3.0”, proponuje nowoczesną inscenizację sztuki, nie pozbawiając jej jednak niezwykle uroczego, szczególnie dla tego gatunku, literackiego „kurzu”. Zarówno język, gra aktorska, jak i kostiumy czy scenografia, zdają się być jednocześnie klasyczne, jak i skrajnie współczesne.

Oryginalnie napisana przez Czesława Mozila muzyka, wykonywane przez niego piosenki, oraz absurdalny, wręcz montypythonowski humor czynią z tej starej scenicznej ramotki znakomitą propozycję nie tylko dla widzów, którzy dawny tekst bardzo dobrze znają, ale może przede wszystkim dla młodego, „ultranowoczesnego” pokolenia.

Obsada: Michał Rolnicki, Kamil Kula, Michał Lewandowski, Grzegorz Wons, Andrzej Grabarczyk, Wincenty Grabarczyk, Katarzyna Glinka/Anna Cieślak, Marta Żmuda Trzebiatowska, Lucyna Malec/Aldona Jankowska, Anna Karczmarczyk

Ostatnie bilety w cenie od 50,00 zł można będzie kupić przed samym spektaklem, który odbędzie się w Sali Ziemi MTP w poniedziałek 6 stycznia o godzinie 16:00 i 20:30.

Ciotka Karola w styczniu w Poznaniu  Foto: Teatr Kwadrat

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz