POZnań

O czym panie rozmawiają podczas spaceru?

Agnieszka Maruda-Sperczak  Foto: goldenline

Hillary Clinton i Madeleine Albright odniosły sukces w polityce, wspólnie założyły organizację Vital Voices, której celem jest ciągłe zdobywanie i przekazywanie wiedzy oraz motywowanie kobiet do odkrywania swojej siły. Uznana liderka doradza i wspiera swoją podopieczną i w ten sposób budują relację mentorskie relacje. Wśród mentorek, które będą dzieliły się swoją wiedzą podczas światowego eventu będzie poznanianka, Agnieszka Maruda-Sperczak.

Agnieszka Maruda-Sperczak Foto: goldenlineGlobal Mentoring Walk to wydarzenie adresowane do kobiet odbywające się jednocześnie w 25 państwach na świecie. Panie dyskutują na temat swoich wyzwań zawodowych i dzielą się doświadczeniami i sukcesami. Biorą w nim udział kobiety reprezentujące świat biznesu, polityki, organizacji społecznych, akademicki – posiadające potencjał liderski. W tym gronie znajdzie się poznanianka, Agnieszka Maruda-Sperczak, trenerka Biznesu, certyfikowana Coach, specjalistka w dziedzinie marketingu i komunikacji skierowanej do kobiet.

Podczas Global Mentoring Walk będziemy słuchać i opowiadać historie kobiet, które zmieniają świat i w ten sposób dzielić się ideą mentoringu. Nie jest to zwykłe doradzanie, tylko długa szczera rozmowa, mająca na celu wsparcie rozwoju danej osoby – tłumaczy Agnieszka Maruda-Sperczak.

Kiedy na spacer, który w Polsce odbywał się będzie w Warszawie wyruszą panie, to samo wydarzy się w 25 innych państwach na całym świecie, m.in. w: Stanach Zjednoczonych, Serbii, Indiach, Egipcie, Brazylii, czy Malezji. Pomysł na Mentoring Walk pochodzi od amerykańskiej ikony mediów, założycielki i prezeski Oxygen Media, partnerki biznesowej Oprah Winfrey – Geraldine Laybourne.

Wypełniony grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi młodymi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Geraldine proponowała im dołączenie do jej codziennego, porannego spaceru. Wspólne przechadzki stały się wkrótce regularną praktyką, a Geraldine zainicjowała podobne wydarzenia w największych miastach USA.

Mentoring Walk w Holandii Foto: facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz