Aglomeracja

Utrudnienia na moście św. Rocha

Remont mostu św. Rocha  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Remont mostu św. Rocha Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1Most św. Rocha przechodzi właśnie mały remont. Konserwowane są charakterystyczne przęsła, a to oznacza – nieznaczne na szczęście – utrudnienia dla pieszych i samochodów. Będzie tak do końca listopada.

W tej chwili jadąc przez most w kierunku centrum samochody będą musiały wjeżdżać na torowisko. Trzeba zatem będzie uważać, by nie doszło do kolizji z bimbami. Te ostatnie jeździć będą bez zmian. Gdy rozpocznie się drugi etap remontu i ekipy przeniosą się na drugą stronę węższą jezdnię będziemy mieli jadąc w kierunku ulicy Jana Pawła II.

Przy wykonywaniu niektórych prac zamykany będzie także chodnik. W takich przypadkach piesi będą musieli przejść po prostu na chodnik po drugiej stronie mostu. Jak mogliśmy zaobserwować ustawione znaki nie powstrzymywały jednak niektórych by przechodzić w pobliżu konserwowanych części mostu.

Remont mostu św. Rocha Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Podczas niemal dwóch miesięcy konserwowane będą znane doskonale wszystkim poznaniakom łuki wieńczące most św. Rocha. Są one malowane specjalną farbą, która ma chronić przęsła przed korozją.

Remont mostu św. Rocha Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz