Aglomeracja

Metropolitalny Spływ Kajakowy

Kajakowa masa krytyczna - spływ Wartą z Puszczykówka do Mostu Rocha  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kajakowa masa krytyczna - spływ Wartą z Puszczykówka do Mostu Rocha Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterZ Poznania dopłynąć kajakiem do Obornik? To może być wspaniała przygoda, szansa na jej przeżycie będzie już w najbliższą sobotę (14.09). Już po raz trzeci odbędzie się Metropolitalny Spływ Kajakowy. Warta na szczęście coraz częściej jest wykorzystywana do tego typu imprez.

Uczestnicy będą mieli do wyboru dwie trasy. Dłuższa, licząca około 39 kilometrów, rozpocznie się na przystani przy plaży miejskiej w Poznaniu i zakończy się w Obornikach.

Krótsza, o długości 15 kilometrów, rozpocznie się w Mściszewie i również poprowadzi do Obornik.

Komandorem spływu podobnie, tak jak w latach ubiegłych, będzie Izabela Dylewska wielokrotna medalistka olimpijska, mistrzostw świata i Europy.

Rejestracja chętnych rozpocznie się o godzinie 8:15 i zakończy kwadrans przed startem. Kajakarze wypłyną z Poznania punktualnie o godzinie 9:00. Po dopłynięciu do Mściszewa, około godziny 12:00, będzie można nieco odpocząć posilając się słodkim poczęstunkiem. Stąd wypłyną już obie grupy, by dotrzeć do mety w Obornikach około godziny 15:00.

Przed metą zorganizowane zostaną dla zainteresowanych osób wyścigi kajakowe – zapowiadają organizatorzy.

W Obornikach na wszystkich uczestników spływu czekać będzie poczęstunek. Będą między innymi kiełbaski, gulasz, czy chleb ze smalcem. Zapowiadane są także liczne niespodzianki.

Po zakończeniu podstawione zostaną autokary, które rozwiozą uczestników do Poznania (około godziny 16:30).

Kajakowa masa krytyczna - spływ Wartą z Puszczykówka do Mostu Rocha Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz