Aglomeracja

Matura i co dalej?

Salon Maturzystów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Salon Maturzystów Foto: lepszyPOZNAN.pl / agChoć rok szkolny dopiero się rozpoczął, to uczniowie klas maturalnych muszą już powoli zastanawiać się co będą robić po zdaniu tego ważnego egzaminu. Pomóc w podjęciu tej życiowej decyzji może organizowany Salon Maturzystów. Odbędzie się on na Polibudzie w czwartek i piątek (5 i 6.09).

Salon zostanie zainaugurowany pasjonującym pokazem Drgająca fizyka, który jest hitem Nocy Naukowców – zachęca Jolanta Szajbe z Politechniki Poznańskiej – goście Salonu będą mogli go zobaczyć w auli Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej w środę o godzinie 10:30.

W imprezie z roku na rok bierze udział coraz więcej uczniów szkół średnich, którzy chcą po maturze studiować. W ubiegłym roku było to około 20.000 osób!

Tegoroczni maturzyści będą mogli przez dwa dni przede wszystkim poznać oferty uczelni publicznych i niepublicznych i to nie tylko z Wielkopolski, ale praktycznie z całego kraju. Będą także wskazówki jak przygotować się do matury czy jakie są wymagania rekrutacyjne uczelni. Pomocne mogą okazać się także wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu na temat matury 2014.

Nowością tegorocznego Salonu Maturzystów są warsztaty kariery z certyfikowanym coachem kariery, a także spotkanie na temat matury w roku 2015 podczas którego omawiane będą zmiany szczególnie w egzaminie ustnym z języka polskiego.

Salon Maturzystów odbywać się będzie w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 w czwartek i piątek 5-6 września w godzinach od 8:30 do 15:00.

Szczegółowy program na czwartek znajdziesz klikając tutaj, a na piątek tutaj.

Salon Maturzystów Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz