Firma

Poznański przyczółek Amerykanów

Skalar Office  Foto: Skalar Office

Poznań został wybrany na europejską siedzibę centrum operacyjnego amerykańskiego koncernu Propex Global Company z Chattanooga w Tennessee.

Amerykańska firma, producent specjalistycznych produktów z tworzywa sztucznego, będzie działać w biurowcu Skalar przy ulicy Hetmańskiej.

Skalar Office Foto: Skalar Office

Poznań jest bardzo dobrą lokalizacją dla biznesu: wykształceni ludzie, wysoka liczba inżynierów w stosunku do liczby mieszkańców, rozwijające się miasto – powiedział prezes Mike Gorey – mam tu już wcześniejsze pozytywne doświadczenia biznesowe z innej firmy, sądzę, że Poznań może być atrakcyjną alternatywą dla firm amerykańskich na lokalizację europejskiego centrum w stosunku do takich miast jak na przykład Bruksela.

W odróżnieniu od centrów finansowo-księgowych będzie to centrum operacyjne, koordynujące działanie spółek córek firmy w całej Europie. Będą tu realizowane funkcje: księgowość, obsługa klienta, logistyka, zarządzanie łańcuchem dostaw oraz HR.

Oprócz realizowania ważnych funkcji zarządczych i koordynacyjnych, centrum będzie stanowić przyczółek dla ekspansji na rynki Europy Wschodniej i Azji. Jeżeli poznańskie biuro osiągnie sukces, jego znaczenie w koncernie może jeszcze wzrosnąć.

W Poznaniu pracę w centrum znajdzie łącznie 50 wysoko wykwalifikowanych osób, trwają rekrutacje.

Propex Global Foto: Propex Global

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz