K U L T U R A

Poznaniacy kręcą serial o papieżu

TBA Group  Foto: facebook

Jeżeli zobaczycie na placu Mickiewicza albo na Łęgach Dębińskich ekipę filmową to będziecie świadkiem kręcenia filmu poświęconego papieżowi. Być może uda się wam zobaczyć Arturo Mari narratora serialu, osobistego fotografa Jana Pawła II.

TBA Group Foto: facebookW Poznaniu rozpoczęły się zdjęcia do 30-odcinkowego serialu pod tytułem „Metr od świętości“ poświęconego wspomnieniom osobistego papieskiego fotografa.

Producentem serialu jest TBA Group z Poznania. Firma znana jest z wcześniejszych filmów takich jak „ Świadectwo – 2008 r.“ czy „Skarby Watykanu – sztuka i wiara – 2012 r.“. Zdjęcia kręcone będą na Łęgach Dębińskich oraz przy Pomniku Krzyżów Poznańskich.

Serial składający się z 30 programów dokumentalnych – fabularyzowanych o charakterze fleszowym (4-5 minutowych) zbudowany jest na bazie wspomnień Arturo Mariego o Janie Pawle II. Papieski fotograf w swoich wspomnieniach opowiada o wielu nieznanych, a wręcz sensacyjnych wydarzeniach z życia Karola Wojtyły. W poszczególnych odcinkach znajdą się takie wątki jak np. blokowanie realizacji dekretów papieskich przez nieznane siły w Kurii Rzymskiej, podsłuch w pokoju papieża w Poliklinice Gemelli, czy usterki techniczne samolotu, które nieomal nie doprowadziły do katastrofy.

Papiez na Łegach Dębińskch w 1983 Foto: fotoportal.poznan.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz