Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko Biała 0:2 (0:2)

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko - Biała  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko - Biała Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterKolejorz walczący o tytuł Mistrza zagra dzisiaj w Poznaniu z zawodnikami Podbeskidzia, którzy walczą o utrzymanie w Ekstraklasie. Poznaniacy, by mieć szansę na Majstra muszą wygrać wszystkie spotkania i… liczyć na potknięcia Legii.

Choć Lech grać będzie z ostatnim zespołem w tabeli, nie oznacza to, że mecz będzie łatwy. Goście muszą postawić wszystko na jedną kartę.

Na dodatek Mariusz Rumak nie będzie mógł liczyć na  Jasmina Burica, Kebby Ceesaya, Bartosza Ślusarskiego i Patryka Wolskiego, którzy są kontuzjowani. Na boisku nie pojawi się również zawieszony za czerwoną kartkę Mateusz Możdżeń.

Lech Poznań – Krzysztof Kotorowski, Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez, Rafał Murawski, Łukasz Trałka, Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Aleksandar Tonev, Łukasz Teodorczyk

Podbeskidzie – Richard Zajac, Tomasz Górkiewicz, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Błażej Telichowski, Anton Sloboda, Adam Deja, Damian Chmiel, Fabian Pawela, Marcin Wodecki, Robert Demjan.

0 - 2

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała

• 90'+7" koniec meczu, zaskakującego bardzo! Podbeskidzie wygrywa 0:2, a tuż przed gwizdkiem żółtą kartkę zobaczył Trałka
  • 90'+6' rzut wolny Lecha, dośrodkowanie, ale obrona po raz kolejny udowadnia dzisiaj że zasługuje na brawa
  • 90'+4' Lech walczy, zawzięcie by zdobyć chociaż honorowego gola - będzie to jednak graniczyło chyba z cudem 🙁
  • 90'+3' z nieba leci mrzawka - jest nieprzyjemnie pogodowo, nieprzyjemnie sportowo - niespodziewanie to dzisiaj już zostały przesądzone losy Mistrzostwa
  • 90'=3' Podbeskidzie - opuszcza Adam Deja, a zaczyna grać...
  • 90'+2' Kolejorz niby atakuje, ale pod bramką gości jest aż czerwono od kuszlek POiodbeskidzia
  • 90''+2' chyba zacznę marudzić, że nic się nie dzieje i nie mamy szans, bo zawsze w takiej sytuacji Lech strzela gola
  • 90'+1' aut dla gości na wysokości naszego pola karnego
  • 90' sędzia dolicza 7 minut
  • 90' Kotorowski wyszedł daleko z bramki - akcja cały czas pod bramką gości
  • 89' wracamy na boisko
  • 87' drzwi karetki się zamykają, w środku Karol Linetty - karetka dopiero teraz na sygnale opuszcza stadion - sytuacja jest chyba zatempoważna. Klub będzie chyba się musiał tłumaczyć z całej tej sytuacji - pewnie winnych nie będzie
  • 87' gra wznowiona, a poważnie kontuzjowanego Karola Linetty zastępuj Szymon Drewniak
  • 86' jednak zostaje on zniesiony do karetki, KTÓRA CAŁY CZAS JEST POZA BOISKIEM!!! przez całą długość boiska! kuriozalna sytuacja!
  • 85' Zajac już stoi i chyba wszystko jest chyba dobrze. Linetty nadal leży otoczony przez lekarzy i ratowników medycznych
  • 84' dlaczego w ogóle karetka stała tyłem do boiska??!!??
  • 82' gotowa jest jaretka pogotowia, demontowane są bandy by umożliwić jej wjazd, nasz napastnik cały czas leży, karetka nie może wjechać, do zawodnika podbiegają ratownicy z noszami. lekarze z karetki zamiast wjechać biegną przez całe boisko - bardzo dziwne jest to wszystko
  • 81' wyglądało to bardzo groźnie, obaj leżą, doobu wezwana jest pomoc - na boisko wbiegają ratownicy medyczni
  • 81' Linetty walczy o piłkę którą chce wbić głową - zderza się z Zajacem i obaj padają!
  • 79' Ubiparip strzela!!! ale niecelnie 🙁
  • 78' piłka wreszcie zaczęła krążyć między naszymi zawodnikami, którzy biegną prawą stroną, jest dośrodkowanie i bramkarz gości z trudem, rzucając się wybija piłkę od bramki
  • 76' Podbeskidzie - Pawela nie wraca już na boisko, zastępuje go Marek Sokołowski
  • 74' Pawela ucierpiał podczas walki o piłkę - zderzył się głową z naszym zawodnikiem i pada na boisku-sędzia od razu wzywa pomoc
  • 73' był strzał i piłka ląduje za bramką - gości ratuje po raz kolejny dobra obrona - czas ucieka, szansa na wygraną coraz mniejsza 🙁
  • 73' Damian Chmiel
  • 71' Rafał Demjan pod naszą bramką, ale na szczęście na naszym polu karnym obrona odbiera mu piłkę - tak powinno być od pierwszej minuty!
  • 70' LECH - zszedł Tonev, a grę zaczyna Ubiparip
  • 70' teraz Lech prowadzi akcję prawą stroną, jest dośrodkowanie, zbyt silne a po lewej stronie nie ma żadnego Lechity!!!
  • 69' Murawski strzela - pięknie! umiejętnościami popisał się ponownie Zajac
  • 67' od kilku minut gra toczy się na polu Podbeskidzia, ale cały czas nie możemy przebić się przez mur obrony
  • 65' Linetty strzela z dystansu i choć mocno to bardzo niecelnie
  • 64' piłka krążyła wokół bramki gości, ale na swoim miejscu była cała obrona gości - a ta gra dzisiaj bez zastrzeżeń
  • 63' kolejny przykład niedokładności - Tonev gra na pamięć i piłka znowu trafia do gości - jeśli coś nie zmieni się w sposobie gry Lecha, to nie można liczyć na zmianę wyniku 🙁
  • 61' Kędziora z prawej strony dośrodkowuje, ale Teodorczyk nie dochodzi do piłki
  • 60' w ciągu ostatnich minut Lech starał się zagrozić bramce, ale popełniał błędy, fatalne błedy - piłka nie trafiała do naszych napastników, ale wprost pod nogi obrońców Podbeskidzia
  • 59' LECH - Teodorczyk zostaje zmieniony przez Karola Linetty
  • 58' Wołąkiewicz fauluje i goście mają rzut wolny
  • 57' Lechici podają sobie piłkę, ale ostatecznie zostają zamknięci w narożniku boiska - obrona Podbeskidzia niemal w 100% kontroluje to, co dzieje się na własnej połowie
  • 56' znowi nieskuteczny atak i Podbeskidzie ma szansę na kontratak, ten zostaje na szczęście zatrzymany na naszej połowie wybiciem piłki na aut
  • 54' rzut wolny wykonany - padł strzał bezpośrednio na bramkę,ale piłka przeleciała nad poprzeczką
  • 53' Henriquez fauluje - bardzoryzykownie, bo na linii polakarnego,niemal na linii - rzut wolny zodległości około18 metrów
  • 53' to właśnie od wykonuje wolny, dośrodkowuje płasko, ale piłka przelatuje między nogami zawodników obu drużyn
  • 52' Telichowski zostaje ukarany za faul na Lovrencsicsu
  • 51' atakujemy, ale cały czas brakuje dokładności - wykorzystują to goście
  • 50' strzał Hamalainena - bardzo silny, ale obroniony przez Zajaca
  • 49' pierwsze sekundy II połowy należą do Podbeskidzia
  • 48' kronikarsko tylko dodajemy, że nie było żadnej zmiany a więc składy bez zmnian
  • 47' i goście mają rożny, dośrodkowanie... znowu spore zamieszanie i ponownie pomogło nam szczęście
  • 46' zaczynamy 2 połowę i niech ona będzie zdecydowanie inna od pierwszej!
  • 45' koniec pierwszej połowy - ale będzie gorąco w szatni Lecha
  • 45' Pawela pewnie zamienia rzut karny na gola - kto obstawiał taki wynik?
  • 44' atak lewą stroną Podbeskidzia, Konieczny fauluje i... ma żółtą kartkę, a goście... rzut karny!!!!
  • 41' Tym razem nasza obrona skutecznie spacyfikowała atak gości, ale gola nie przyniósł szybki kontratak - czegoś brakuje w grze Lecha i nie są to tylko bramki
  • 40' Tonev dośrodkowuje a Teodorczyk rzuca się szczupakiem chcąc głową wbić piłkę do bramki, ale nie trafia... w piłkę
  • 39' atak prawą stroną, strzela Lovrencsics ale trafia w poprzeczkę - ale mamy pecha!
  • 38' podczas ataku Teodorczyka ucierpiał bramkarz Podbeskidzia - nasz napastnik był sam na sam i... nie strzelił. Bramkarzowi pomagają medycy i wraca do bramki
  • 37' strzał z dystansu Adama Deji i Kotorowski tym razem nie miał problemu z jej wyłapaniem
  • 35' przed chwilą mieliśmy - jak to mawia moja mama - więcej szczęścia niż rozumu!
  • 34' po aucie wrzutka w nasz pole karne i napastnik gości źle przyłożył nogę i piłka toczy się w kierunku naszej bramki, mija ją minimalnie - co się dzieje??!!??
  • 32' z prawej strony prostopadłe podanie w pole karne i znowu było groźnie!!! Kolejorz jakby nie miał linii obrony! Nastawił się na atak nie spodziewając się skutecznych ataków od drużyny, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i spada do I ligi
  • 30' Kolejorz gra jakby cały czas był w szoku po golu zdobytym przez Podbeskidzie
  • 29' znowu było gorąco pod bramką Kotorowskiego! gdzie jest nasza obrona!!!!???!!!!???!! po chwili kolejna próba, ale sędzia odgwizduje spalony - na szczęście
  • 28' Górkiewicz leży długo na murawie, ale ponieważ sędzia nie widzi faulu wstaje 😉
  • 27' rzut wolny gości, odległość podobna jak wtedy, gdy zdobyli bramkę, ale z drugiej strony boiska, Kotorowski wybija jednak piłkę
  • 25' wykonuje Henriquez, dobrze zagrał ją do środka pola, ale piłka przeleciała na drugą stronę bramki, a tam... nikogo nie było, żeby ją przejąć
  • 24' ataki Lecha są nieskuteczna, bo skuteczna jest obrona Podbeskidzia - nasi szukają dziur, by zbliżyć się dobramki, teraz miał taką szansę Tonev, ale wywalczył tylko rożny
  • 22' Hubert Wołąkiewicz
  • 21' zaskakujący gol gości, ale nasza obrona zupełnie sobie nie poradziła, była zagubiona jak dziecko we mgle - wyobrażam sobie jak zareagowała na to Legia...
  • 20' Rzut wolny, zamieszanie pod bramką i..... gol! ale to Lech miał strzelać! Gola zdobył Fabian Pawela
  • 19' Lech zaczyna sobie coraz śmielej poczynać pod bramką Podbeskidzia - gol wisi w powietrzu 🙂
  • 18' rożny dla gości - wykonany krótko i niedokładnie i Lech przejmuje piłkę - szybki kontratak i kolejny strzał - znów niecelny-szkoda, że tym razem Teodorczyk nie podał do któregoś z kolegów
  • 17' już kolejna akcja Lecha, z ostrego kąta strzela Teodorczyk,ale znów zabrakło centymetrów!
  • 16' Nasz Węgier strzela na bramkę po kilku wymianach i z trudem łapie ją Zając - piękna akcja, która mogła zakończyć się golem!
  • 15' Trałka kolejny raz strzela w kierunku bramki Podbeskidzia, ale bramkarz tej drużyny spokojnie odprowadza ją wzrokiem, gdy opuszcza w dużej odległości od słupka boisko
  • 14' na razie nadal bez bramek - gra gości, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli może się podobać 🙂
  • 12' Tonev ponownie próbuje ataku lewą stroną, ale natrafia na mur obrony i goście przejmują piłkę - na szczęście tym razem kontratak nie zakończył się groźną sytuacją
  • 11' na naszej połowie leży zawodnik gości, ale po krótkiej przerwie wstaje i piłka wraca do gry
  • 10' piękny strzał Toneva z dystansu, ale piłka tuż nad poprzeczką minęła bramkę!
  • 9' aut gości niemal na wysokości naszegopola karnego, była wrzutka po której padł strzałna naszą bramkę,ale zablokowany przez naszą obronę
  • 8' znów sędzia zatrzymuje grę, pof aulu Teodorczyka, ale dzieje się to blisko pola karnego gości
  • 6' Tonev gonił piłkę i wywalczył po rajdzie lewą stroną rożny-pierwszy w tym spotkaniu
  • 5' szybki kontratak i strzał z dystansu Teodorczyka, ale za słaby i zbyt czytelny, by zaskoczyć bramkarza gości
  • 4' Goście stworzylikolejną groźną sytuację pod naszą bramką, było sporo zamnieszia i mieliśmy sporo szczęścia, że nie padła bramka
  • 3' ale Wodecki miał okazję, ale na szczęście piłka minęła bramkę, której broni Kotorowski
  • 1' Demjan leży na boisku po starciu z Trałką,który na razie dostaje tylko ostrzeżenie
  • 1' ponad 18.000 kibiców na trybunach - zaczynamy mecz!
  • 0' Tłumów na trybunach nie ma, ale nie chodzi o ilość a o jakość, a o tą jesteśmy spokojni! właśnie jest odśpiewywany hymn Kolejorza, kiboli gości jest zaledwie garstka - może jeszcze dotrze więcej?