Sport

Ostatni dzień Mistrzostw Europy Juniorek w Pływaniu Synchronicznym

Mistrzostwa Europy Juniorek w pływaniu synchronicznym - EUROPEAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS 2013  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Mistrzostwa Europy Juniorek w pływaniu synchronicznym - EUROPEAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS 2013 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNiedziela jest ostatnim dniem Mistrzostw Europy Juniorek w Pływaniu Synchronicznym, które rozgrywane są na basenach Term Maltańskich. Przed południem oglądać będzie można finał solistek, a po południu finał kombinacji. Warto przyjść i zobaczyć pojedynek w jednej z bardziej widowiskowych dyscyplin sportowych, tym bardziej, że wejście dla publiczności jest darmowe.

Sobotni finał duetów przyciągnął wielu sympatyków pływania synchronicznego, którzy mogli podziwiać zarówno umiejętności techniczne, jak i różnorodność choreografii.

Finały, w przeciwieństwie do wczorajszych figur obowiązkowych, ponownie rozgrywane były przy dźwiękach muzyki, zgodnie z przewidywaniami finał zdominowały reprezentantki Rosji, Evgeniya Podberazkina i Dariana Valitova, zdecydowanie wyprzedzając Ukrainki i Hiszpanki – relacjonuje Ewa Szumowska – tuż za podium uplasowały się natomiast Francuzki, przegrywając walkę o trzecie miejsce zaledwie o 0,0116 punktu, niepocieszone wynikiem były także Greczynki, które do trzeciego miejsca straciły nieco ponad punkt i tym samym zabrakło ich podczas uroczystej dekoracji.

W drugiej części dnia do walki w finałach stanęło 11 zespołów, w tym reprezentantki Polski. Klasę po raz kolejny potwierdziły Rosjanki, deklasując wszystkie rywalki. Pozostałymi miejscami na podium ponownie podzieliły się z Ukrainą i Hiszpanią.

Zachęcamy do kibicowania również w niedzielę, która będzie ostatnim dniem Mistrzostw Europy Juniorek w Pływaniu Synchronicznym. Finał solistek rozpocznie się już o godzinie 10:00, a finał kombinacji o godzinie 16:00.

Mistrzostwa Europy Juniorek w pływaniu synchronicznym - EUROPEAN JUNIOR CHAMPIONSHIPS 2013 Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz