POZnań

Balet i akrobatyka – rusza nabór do nowej szkoły!

Nowe poznańskie szkoły  Foto: Tomasz Strabel

Zajęcia z baletu i akrobatyki to marzenia wielu dzieci i rodziców. Na ulicy Romka Strzałkowskiego dawno nie było takiego tłoku. Stało się tak za sprawą Drzwi Otwartych do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej. To pierwsza w historii poznańskiego szkolnictwa taka placówka.

Nowe poznańskie szkoły Foto: Tomasz Strabel Przeczytałam w internecie o Drzwiach Otwartych i postanowiłyśmy z córką przyjechać – mówi mama 8-letniej Ali. – Córka bardzo lubi tańczyć. Nie wiem, czy zostanie tancerką, ale zależy mi, żeby nabrała ogłady, umiała ruszać się z gracją, miała ładną postawę. Myślę, że zajęcia z baletu to wszystko gwarantują.

Ponad godzinę trwało zebranie informacyjne. Rodzice mieli mnóstwo pytań od daty kiedy szkoła ruszy, prowadzących zajęcia, po rozkład zajęć, jakie będą prowadzone. Pytano także o egzaminy do szkoły baletowej, które odbędą się 25 maja tego roku pod czujnym okiem pedagogów, ale i rehabilitanta, który będzie mógł określić predyspozycje ruchowe dziecka.

– Nasza kadra to profesjonaliści – mówi Anna Niedźwiedź, założycielka szkół. – Nie chcemy przyjmować do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, która ma kształcić zawodowców, dzieci, które np. na skutek blokady w stawie biodrowym, nie będą mogły osiągać odpowiedniego poziomu. Nie chcemy ich rozczarować. Pragniemy im dać odpowiednie wykształcenie, ale także zmotywować do pracy nauczyć systematyczności, wszechstronnie rozwijać.
Po raz pierwszy w historii poznańskiego szkolnictwa będzie można też od nowego roku szkolnego uczyć się w szkole akrobatyki.

-Nie marzymy o tym, by wykształcić wszystkich na wybitnych sportowców – mówi Tomasz Rodak, trener. – Ale wyobraźmy sobie, że dziecko po kilku zajęciach zrobi np. salto w tył. Jak bardzo w tym momencie uwierzy w siebie, zyska wiarę w swoje możliwości. To także odbije się na jego nauce, bo przecież nie będzie dla niego rzeczy niemożliwych np. w nauce języka czy matematyki. Mogę też zagwarantować, że po uczestnictwie w naszych zajęciach, gdzie zapewnimy im bezpieczeństwo i rozwój będą 100 procent sprawniejsi niż ich rówieśnicy.

Rodzice mogli także obejrzeć zajęcia pokazowe i zerknąć na próbę spektaklu „Askarian“, którego premiera odbędzie się w czerwcu na scenie Teatru Wielkiego, a którą przygotowują uczestniczki Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. To szkoła z19-letnią tradycją, która co roku organizuje baletowe widowiska uczennic na dużych teatralnych scenach.

Szczegółowe informacje o działalności i zapisach do Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno- Akrobatycznej na stronie internetowej www.szkolabaletowa.poznan.pl.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz