K U L T U R A

Łejery dzisiaj w Pałacu Prezydenckim

Łejery  Foto: Łejery

Łejery Foto: ŁejeryTeatr Łejery zaprezentuje dzisiaj w Pałacu Prezydenckim w Warszawie spektakl “Masz prawo do swych praw”. Młodzi poznańscy artyści zostali zaproszeni przez małżonkę Prezydenta RP Annę Komorowską. Łejery wystąpią podczas przedświątecznego spotkania z paniami ambasador i małżonkami szefów misji dyplomatycznych akredytowanych w RP.

Masz prawo do swych praw to przedstawienie według scenariusza i reżyserii E. Drygas i J. Hamerskiego, które porusza tematykę łamania praw dziecka przez dorosłych.

Myślę, że dobrze promujemy Poznań, do Warszawy jeździmy z tym przedstawieniem już regularnie. Ostatnio graliśmy spektakl w Teatrze Lalka, gdzie był on poznańskim akcentem Międzynarodowego Kongresu Praw Dziecka w Warszawie. Wcześniej, to samo przedstawienie w wersji anglojęzycznej obejrzeli rzecznicy praw dziecka z całej Europy goszczeni przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Prezentowaliśmy je również niedawno w stolicy z okazji wręczenia Orderu Uśmiechu królowej Kataru – mówi Jerzy Hamerski.

Teatr Szkolny Łejery wspierany jest przez Stowarzyszenie Łejery, które było inicjatorem idei budowy „Teatru Dzieci i dla Dzieci”, czyli Ośrodka Edukacji Teatralnej na Cytadeli i które w ramach 1% z podatku zbiera pieniądze na jego wyposażenie. Jest szansa, że wielu życzliwych tej inicjatywie miłośników teatru i kultury również w tym roku włączy się w dzieło tworzenia i przekaże swój 1% na krzewienie edukacji kulturalnej wśród najmłodszych.

Mamy nadzieję, że już wkrótce przestaniemy koncertować w ciasnym holu szkoły, bo wraz z naszym partnerem Centrum Sztuki Dziecka od 1 września 2013 r. gościć będziemy Poznaniaków w murach nowej sali teatralnej na Cytadeli, prezentując m.in. wspomniany spektakl, ale już w nowej obsadzie, bo część najmłodszych aktorów nam zbytnio wyrosła, a inni starsi opuszczają mury naszej szkoły – wyjaśnia Jerzy Hamerski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz