Sport

Naprawdę dobrzy młodzi piłkarze!

Lech Cup final  Foto:

Za nami pełen niezapomnianych emocji turniej Lech Cup 2012. Na boisku zmierzyli się najlepsi młodzi piłkarze świata, którzy na co dzień trenują w akademiach piłkarskich takich klubów jak FC Barcelona, Chelsea Londyn, Dinamo Zagrzeb czy Borussia Dortmund.

„W tym roku zaprosiliśmy do Poznania elitę akademii piłkarskich świata i miało to potwierdzenie w tym co działo się na boisku. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie, a młodzi zawodnicy już dziś zachwycają umiejętnościami technicznymi, w związku z czym jestem przekonany, że już za kilka lat będziemy ich oglądać w Lidze Mistrzów”. – mówi dyrektor turnieju Krzysztof Rutkowski.

Lech Cup final

Lech Cup to nie tylko futbol na najwyższym poziomie. To przede wszystkim święto dla całych rodzin, dla których organizatory przygotował mnóstwo dodatkowych atrakcji. W holu Areny można było sprawdzić swoje umiejętności w grze w piłkarzyki, które cieszyły się ogromną popularnością.

W Laboratorium Rehasport Clinic, można było poddać się próbie szybkości i potrenować kontrolę nerwowo-mięśniową pod okiem najlepszych w Polsce specjalistów.

Lech Cup final2

Amatorzy gier komputerowych swoje umiejętności sprawdzali na turniejach grając na konsolach XBOX360 i komputerach PC.

W oficjalnym turnieju po zaciętej walce w finale w rzutach karnych Dinamo Zagrzeb pokonało Borussię Dortmund i zostało zwycięzcą tegorocznej edycji Lech Cup. Trzecie miejsce zdobyła FC Barcelona wysoko pokonując Chelsea Londyn.

Lech Cup final - zawodnicy Foto: lechpoznan.pl/Filip Furmańczak

Wybrana została najlepsza piątka turnieju, wśród których znaleźli się Nathan Broome z Manchesteru City, Ruben Providence z PSG, Jonathan Kyeremateng z BVB, Paul Ansah z Chelsea oraz Antonio Marin z Dinamo Zagrzeb. Królem strzelców, z 16 bramkami na koncie, został Rodrigo Simoes ze Sportingu Lizbona.

Niezwykłe emocje towarzyszyły młodym piłkarzom, ich trenerom i poznaniakom, którzy licznie przybyli do Areny i spędzili dwa niesamowite dni z Lech Cup-em. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, ale najważniejsze było to co działo się na boisku, a żywy doping małych kibiców był tego najlepszym dowodem.

Lech Cup 1 Foto: lechpoznan.pl/Filip Furmańczak

zdjęcia: lechpoznan.pl/Filip Furmańczak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz