Mosina

Nowe boiska wokół Mosiny

Boisko w Mieczewie  Foto: UMiG Misina

Sportowcy z gminy Mosina mają teraz do swojej dyspozycji cztery nowe, trawiaste, pełnowymiarowe piłkarskie boiska oraz wielofunkcyjny obiekt o nawierzchni poliuretanowej. Boiska powstały w Mieczewie, Rogalinie, Rogalinku, Nowinkach i Dymaczewie Starym.

Boisko w Mieczewie Foto: UMiG Misina

Boiska powstały dzięki współfinansowaniu Stowarzyszenia Lider Zielonej Wielkopolski w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Gmina wykorzystała szansę na uzyskanie dofinansowania z tej ścieżki, ponieważ działania „Odnowa i rozwój wsi” przewidują także budowę i modernizacje obiektów sportowych – informuje Urząd Miejski w Mosinie.

W Mieczewie, Nowinkach, Rogalinie i Rogalinku są to boiska trawiaste. Place zostały już przygotowane i obsiane trawą. Tereny zostały ogrodzone, ustawiono też wiaty z ławkami dla zawodników. Za bramkami ustawiono specjalne siatki, dzięki którym piłki nie powinny wypadać poza teren boiska. Wkrótce zamontowane będą także bramki.

W Dymaczewie Starym postanowiono wybudować boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową – dodają urzędnicy – na sztucznej nawierzchni wytyczone zostaną boiska do gry w koszykówkę, tenisa, siatkówkę i oczywiście piłkę nożną.

Boisko w Mieczewie Foto: UMiG Misina

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz