POZnań

Likwidacja komisariatu na dworcu

Likwidacja komisariatu na dworcu  Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Likwidacja komisariatu na dworcu Foto: lazarz.pl / Janusz LudwiczakKomisariat Policji na dworcu kolejowym Poznań Główny przeszedł już do historii. Po likwidacji jego zadania przejął komisariat targowy z ul. Śniadeckich. Policja zapewnia jednak, że z dworca nie znikną patrole.

Komisariat Kolejowy Policji Poznań Główny miał być zlikwidowany już w kwietniu ubiegłego roku, jednak nie zgodził się na to Komendant Główny Policji, który uznał, że placówka będzie niezbędna podczas mistrzostw Euro 2012.

Decyzją nadinsp. Krzysztofa Jarosza, Wielkopolskiego Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu z dniem 1 listopada 2012 r. komisariat kolejowy został jednak zlikwidowany. Powodem są m.in. koszty i niewielka ilość prowadzonych dochodzeń.

Wyliczono, że w 2010 roku komisariat na Dworcu Głównym miał jedynie 180 spraw, związanych głównie z kradzieżami. Dla porównania Komisariat Policji w Tarnowie Podgórnym przy podobnym zatrudnieniu (37 funkcjonariuszy) miał w tym samym okresie ponad 1.200 dochodzeń.

Funkcje komisariatu kolejowego od 1 listopada przejęła placówka Poznań-Targi, przy ul. Śniadeckich 27 (tel.61 841 26 11, 61 657 26 12).

Choć nie ma już komisariatu, Policja zapewnia, że na dworcu wciąż pojawiać będą się patrole, m.in. z Wydziału Zabezpieczenia Miasta. Nad bezpieczeństwem czuwać będą również sokiści ze Straży Ochrony Kolei i prywatni ochroniarze.

Likwidacja komisariatu na dworcu Foto: lazarz.pl / Janusz Ludwiczak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz