K U L T U R A

Festiwal Wielkopolskiej Fotografii I. Zjeżdżałki

Festiwal Wielkopolskiej Fotografii Ireneusza Zjeżdżałki  Foto: Festiwal Wielkopolskiej Fotografii Ireneusza Zjeżdżałki

Festiwal Wielkopolskiej Fotografii Ireneusza Zjeżdżałki Foto: Festiwal Wielkopolskiej Fotografii Ireneusza ZjeżdżałkiPonad 10 wystaw w Poznaniu, blisko 40 w całej Wielkopolsce, warsztaty fotograficzne i spotkania. Tak w największym skrócie wyglądać będzie Festiwal Wielkopolskiej Fotografii Ireneusza Zjeżdżałki. Wszystko rozpocznie się w piątek 12 października.

Jak narodził się pomysł zorganizowania Festiwalu? Zmarły w 2008 roku fotograf Ireneusz Zjeżdżałka prowadził warsztaty poprzedzające konkurs, brał także udział w pracach jury, a tematy jego fotografii zbiegały się głównymi założeniami “Mojej Wielkopolski”.

Władysław Nielipiński prowadzący dział fotografii w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury , postanowił konkurs nazwać imieniem Ireneusza Zjedżałki – dodają organizatorzy – ponieważ w ostatnich latach w naszym regionie powstają niebanalne projekty, postanowiliśmy “obudować” konkurs wystawami których tematem jest Wielkopolska i tak właśnie zrodził się pomysł festiwalu.

Wystawy i warsztaty fotograficzne odbędą się w wielu miastach i miasteczkach całego województwa. Najważniejsze wernisaże organizowane w Poznaniu w ramach Festiwalu Wielkopolskiej Fotografii Ireneusza Zjeżdżałki odbędą się 19 października.

Co zostanie zorganizowane w samym Poznaniu? Szczegóły w naszym Kalendarium Wydarzeń

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz