Aglomeracja

Kto wpuszcza nas w maliny?

pocztowka-obwodnica-1  Foto: IdP

Zachodnia Obwodnica Poznania jest prawie gotowa… To małe słówko “prawie” psuje nastrój sporej części mieszkańców naszej aglomeracji. Rusza właśnie akcja wysyłania elektronicznych pocztówek do Premiera i posłów, którą zainicjowało Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania.

pocztowka-obwodnica-1 Foto: IdP

Chcemy pokazać, że nie damy się tak łatwo wpuścić w maliny – tłumaczą pomysłodawcy akcji – w dniu 6 marca br. w regionalnym wydaniu “Teleskopu” poseł Rafał Grupiński (szef PO w regionie) zapewniał, że są pieniądze na dokończenie budowy obwodnicy (162 mln złotych). Pod koniec kwietnia – jak doniosła wielkopolska prasa – pojawiły się sygnały o braku tych pieniędzy… Ich zdaniem niepokojące jest, że nasi regionalni politycy nie potrafią załatwić tak ważnej dla naszej aglomeracji sprawy.

pocztowka-obwodnica-2 Foto: IdP

Wyrazem niezadowolenia ma być akcja “Pocztówka z obwodnicy”. Wystarczy wybrać jedną z grafik na tej stronie, zapisać ją a następnie załączyć ją jako plik w mailu do Premiera. W treści maila można wyrazić swoją opinię o braku funduszy na dokończenie Zachodniej Obwodnicy. Można również po prostu skorzystać z gotowego wzoru:

Szanowny Panie Premierze!

Poznań i aglomeracja poznańska czekają na dokończenie budowy Zachodniej Obwodnicy Poznania. Brakuje niewiele (162 mln złotych) by spiąć jej dwa odcinki w jedną sensowną całość. Jestem zdziwiona/y medialnymi doniesieniami o braku pieniędzy na budowę, zwłaszcza w kontekście wypowiedzi szefa PO w regionie – Pana posła Rafała Grupińskiego z dnia 6 marca 2012 r. w programie telewizyjnym TVP “Teleskop”, w którym zapewniał o wystarczającej ilości środków na ten cel.

Przychylam się do prośby – apelu “TAK dla obwodnicy Poznania!” wystosowanego przez Stowarzyszenie “Inwestycje dla Poznania” w dniu 25 kwietnia br. i proszę Pana Premiera o interwencję w tej sprawie. Tu chodzi o odciążenie milionowej aglomeracji od nadmiernego ruchu tranzytowego oraz aktywizację gospodarczą terenów w obrębie kilkunastu gmin.

Jeśli popieracie akcję maile można kierować na adres mailowy Premiera RP kontakt@kprm.gov.pl, a kopię listu wysłać do regionalnych władz partii koalicyjnych – PO oraz PSL: biuro@grupinski.pl, biuro.poznan@psl.org.pl.

pocztowka-obwodnica-3 Foto: IdP

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz