Lech Poznań – Cracovia 3:1 (2:1)

Lech Poznań - Śląsk Wrocław  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Lech Poznań - Śląsk Wrocław Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPrzed nami mecz 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Kolejorz podejmie na swoim boisku Cracovię Kraków. Lechici mieli bardzo intensywny tydzień w ciągu którego rozegrali trzy spotkania, ale mamy nadzieję, że dzisiaj wywalczą kolejne punkty w ligowej tabeli!

Do naszej gry można się wprawdzie jeszcze przyczepić, ale najważniejsze jest, że punktujemy, odnieśliśmy ostatnio dwa zwycięstwa i na pewno to my jesteśmy faworytem tego spotkania, trudno by był nim ligowy outsideruważa Bartosz Ślusarski – liczę, że nie zawiedziemy i wywalczymy upragnione dla nas dziewięć punktów w trzech meczach.

Oba zespoły w Ekstraklasie rywalizowały ze sobą 35 razy. Piłkarze z Krakowa mają na swoim koncie 17 zwycięstw, Lech wygrał 13 spotkań, a 5 skończyło się remisem. Kolejorz gościć będzie Cracovię u siebie już po raz 18.

W poprzednim sezonie kibole na stadionie przy ulicy Bułgarskiej byli świadkami jak Lech rozgromił Cracovię 5:0.

Zapraszamy na relację minuta po minucie, którą zaczniemy chwilę przed 18:00.

• +1 kończ pan panie sędzia! tak chyba myślą też piłkarze... znów jestesmy na połowie gości
  • 90' gramy jeszcze 3 minuty! to znaczy zawodnicy grają
  • 89' piłka krąży między zawodnilami Lecha na połowie Cracovii - kończy się spalonym - tak zdecydował sędzie
  • 88' Wolski przedziera się na pole karne, ale na piłce kładzie się jeden z obrońców
  • 88' ile czasu doliczy sędzia?
  • 87' aut wywalczyli blisko linii pola bramkowego goście, szybko znaleźli sie pod nasza bramkę
  • 87' nie słabnie doping! 🙂
  • 86' aaaaaaaaaaaleeee! dobra akcja, mocny strzał i Buric musiał ratować się piąstkowaniem
  • 86' wyczekuję końca - bo zimno, bo palce zmarznięte, boi jest dobry wynik i nic go chyba nie zmieni!
  • 85' Budziński pędzi na naszej połowie z piłką, ale powstrzymuje go Kikut faulowany za chwilę przez Budzińskiego
  • 84' piękna akcja gości - zakończona strzałem w stronę bramki - nasi obrońcy jednak asekurowali napastnika - brawa za wolę walki przy takim wyniku!
  • 83' kolejny strzał na nasza barmkę - tym razem van der Biezen
  • 82' kolejny strzał na naszą bramkę, ale Buric pewnie wyłapuje piłkę
  • 81' Rudnev schodzi żegnany brawami, a na boisko wbiega Wolski
  • 81' Murawski, podaje na prawo... piłka ucieka i nic...
  • 80' piłka wrzucona zbyt mocno i żaden zawodnik Pasów nie jest wstanie zamienić takiego podania ba bramkę
  • 79' Creacovia ma rzut wolny
  • 78' Ślusarski strzela, ale przewraca się i nic z tego... a był tak blisko bramki - szkoda
  • 76' zmiana gości - Nawotczyński schodzi a wbiega Nykiel
  • 76' Żytko, walczy o piłkę w naszym narożniku, ale przegrywa walkę z Heriquezem
  • 75' Cracovia jeszcze sie nie poddaje, szuka okazji do strzelenia bramki
  • 73' Slusarski biegnie lewą stroną, ale szybko traci piłkę, potem piłka jeszcze wraca pod bramkę gości i po kilku wymianach Rudnev głową strzela w stronę bramki - kierunek idealny, ale wysokość nie ta - piłka ląduje za bramką
  • 72' piłka, a za nią zawodnicy, kręci się w okolicach linii środkowej
  • 70' swoją drogą łatwiej wpisuje się nazwiska typu Kowalski niż Matulevicius... ale skoro Kowalski nie gra tak dobrze, to trzeba się postarać 😉
  • 67' Ubiparip schodzi i zmienia go Tonev
  • 67, Bartczak schodzi a wchodzi Matulevicius
  • 67' mówimy oczywiście o dochodzeniu do piłki, a nie jakimś innym
  • 66' Możdżeń dośrodkowuje do Rudneva, ale ten nie dochodzi, próbuje jeszcze Vojo zamknąć akcję strzałem, ale nic z tego
  • 64' gdyby więcej podań trafiało do naszych, a nie gości zawodników, wynik byłby chyba jeszcze lepszy 🙂
  • 62' pewna bramka, piękny strzał 🙂
  • 61' Ruuuuuuuuuuuuuuuuuuudnev! i gol! :
  • 62' błoto na boisku coraz mniej zielone, a coraz bardziej błotne - to na pewno nie pomaga
  • 59' Budziński był bliski strzelenia bramki, ale w bramce było aż niebiesko od obrońców Lecha - na szczęście, bo gdyby nie oni...
  • 58' pamiętacie że dzisiaj mamy GODZINĘ DLA ZIEMI? póki co mamy jeszcze pół godziny meczu 🙂
  • 56' aaaaaaaaaaaaaaaaaale! po główce Boljević strzeliłby, ale nie trafił - no i dobrze
  • 54' rzut wykonany, piłka przejęta przez gości i znowu budujemy akcję - wszystko teraz jest podawane na lewo, a tam na dobrą piłkę czeka Vojo
  • 54' kolejna sprawna akcja, ale strzał Ubiparipa zablokowany przez obrońcę - mamy rzut rożny
  • 53' Vojo po sprawnej akcji z Rudnevem przestrzeeeeelił mocno - i tak to 100% akcja okazała się pudłem
  • 50' Ślusarski traci piłkę - znowu szkoda, bo akcja dobrze się zapowiadała, goście szybko podciągają pod naszą bramkę, ale na szczęście strzał jest niecelny
  • 49' Ubiparip dośrodkowuje i Rudnev był bliski wbicia piłki do bramki - szkoda
  • 49' druga połowa zaczęła się jak pierwsza - podania mało dokładne jednej i drugiej drużyny, nie widać wyraźnej przewagi ani Lecha ani Cracovii
  • 47' ale mieliśmy szczęście - zabrakło centymetrów po wykonaniu wolnego
  • 46' rzut wolny dla Cracovii
  • 46' zaczynamy - głodni kolejnych bramek! strzelanych oczywiście przez Lecha 🙂
  • 45' + 2 koniec pierwszej połowy - zaczęła się dość słabo, ale widać, że Lech gra coraz lepiej - oby tak było dalej również w drugiej połowie 🙂
  • 45'+2' nasi obrońcy blokują próby ataku...
  • 45'+1' 2 minuty zostaja doliczone
  • 45' Murawski podaje do Możdżenia a ten dśrodkowuje do Vojo który silnie strzela, ale nie trafia
  • 45' za ten faul Kosanović ukarany czy raczej upomniany kartką
  • 45' Rudnev faulowany gdy biegnie do bramki z piłką
  • 44' znów budujemy akcje pod bramką Cracovii
  • 43' goście zaczynają od autu, ale szybko tracą piłkę, po kilku podaniach my też tracimy, po jednym podaniu tracą goście
  • 43' Henriquez dośrodkowuje, ale zbyt mocno
  • 42' ucieka piłka zawodnikom jednej i drugiej drużynie
  • 41' piłka na naszej połowie, staramy się prezszkodzić gościom i wreszcie jest kotratak
  • 40' Heriquez, Ubiparip... strata piłki i Pasy kontratakują - mało skutecznie
  • 39' Rudnev sam na sam z bramkarzem, ale ten był szybszy i przechwycił piłkę - lokomotywa się rozpędza!
  • 37' piękna bramka strzelona głową po pieknej akcji!
  • 37' gooooooooooooooool Ubiparip!
  • 35' a nie ma... spalony 🙁
  • 35' gooooooooooooooooool - Rudnev
  • 35' Bartczak -ale za co..?
  • 36' Injac leży na błotku po faulu na nim
  • 33' Grzelak schodzi, a zmienia go Boljević
  • 33' patrząc na koszulki zawodników mam już pewność, że murawa, to tak naprawdę błoto, tylko że zielonego koloru 😉
  • 32' pisząc "znów" nie odnosiło sie to do Możdżenia, tylko całej gry Lecha
  • 31' Możdżeń dośrodkowuje, ale znów mało skutecznie, cały czas kotłuje sie pod bramką gości
  • 30' dla Rudneva za..., chyba kopniecie bramkarza..? może za zachowanie późniejsze?
  • 29' Rudnev prawie strzelił gola po pięknej akcji, po chwili małe przepychanki pod bramką gości
  • 28' no i gol...
  • 27' wykonawcą jedenastki będzie Grzelak
  • 27' mamy rzut karny - Wołąkiewicz fauke w naszym polu karnym!!!
  • 26' karny wykonany i jakiś faul na zawodniku Lecha zatrzymuje grę
  • 26' van der Biezen znowu strzela - tym razem z dystansu i będzie rożny
  • 25' mamy wolny - rzut wolny. ale po chwili Pasy przejmują piłkę - nie na długo
  • 23' Kikut faulowany w poblizu naszego pola bramkowego
  • 23' Kibole rozgrzewają ręce rytmicznie klaszcząc.
  • 22' Pamiętacie skecz młodego Stuhra jak faceci gadają przez telefon..? Nic się nie dzieje... fajnie jest... tak se siedzimy... a oni grają... nic się nie dzieje... fajnie jest... kopią se piłkę... a my se siedzimy... 🙂
  • 20' znów niebezpiecznie pod bramką Burica. mam za duży ekran - zasłania mi połowę boiska - czuje się jak Wołąkiewicz w bandażu z ograniczonym polem widzenia 😉
  • 19' Henriquez, idzie prawą stroną... biegnie, podaje.... niecelenie... przy piłce goście, znowu my, Rudnev traci piłkę - i tak piłka przechodzi z nóg do nóg
  • 18' Hubert Wołąkiewicz ma maskę na nosie i w promocji dostał jeszcze bandaż.
  • 18' Lech próbuje długimi podaniami podejść jak najbliżej bramki, ale długie podania są często niedokładne.
  • 15' znowu gramy w dziesiątkę - poza boiskiem jest Wołąkiewicz - coś majstrują mu przy jego masce. Nie mówimy o samochodzie oczywiście
  • 14' było w tym trochę przypadku, ale kto by się tym przejmował, skoro jest brama! 🙂
  • 14' goooooooooooooooooooooooool! mateusz Możdżeń!
  • 13' ma jakieś problemy nasza obrona - przed chwilą znowu nasza bramka stała niemal otworem - jesteśmy gościnni, ale nbez przesady panowie1
  • 13' gra się jakoś nie klei...
  • 12' gdby trafili byłaby bramka - ale nie trafili... cały czas jednak Lech zagęszcza akcje pod bramką czerwonych pasów
  • 11' Za Arboledę wszedł Wołakiewicz
  • 10' Lech próbował zaatakować bramkę gości, ale Ślusarskiemu uciekła piłka
  • 9' Lech gra na razie w 10 - Arboleda nadal poza boiskiem
  • 9' Kibole dobrze sie bawią 🙂
  • 8' zaczynamy od własnej bramki po wymuszonej przerwie
  • 6' Arboleda doznał jakiejś kontuzji - nie wiadomo czy będzie mógł grać dalej
  • 6' ale goście byli bliscy szczęścia!!!!! van der Biezen przestrzelił, ale gdzie była nasza obrona??!!?? za plecami zawodnika gości
  • 4' od kilku minut trwa tradycyjne przerzucanie się piłką obie drużyny muszą się "wyczuć"
  • 3' mamy rzut rożny - Rudnev przyjmuje piłkę na głowę, ale tylko ją przerzuca do... no własnie nie wiem do kogo, bo nikt sie nie kwapił
  • 2' Ubiparip próbował wyjść z kontratakiem, ale został zatrzymany w pobliżu połowy boiska
  • 1' Cracovia od razu pod naszą bramkę, ale... nasi obrońcy są na swoich miejscach
  • 0' zaczynamy! Sebastian Jarzębiak jest sędzią głównym - piłkę mają goście. gwizdek i start!
  • 17:59 pustawo na trybunach - pogoda przestraszyła, czy dotychczasowa gra Lecha zniechęciła..? wierzymy, że będzie coraz lepsza! 🙂
  • 17:59 to wszyscy gotowi! 🙂
  • 17:56 teraz Kolejorz!!!!! ale wrzawa kiboli po każdym nazwisku - cieszą się jak żona, na widok męża który wrócił z frontu 😉
  • 17:55 trwa przedstawianie zawodników Cracovii
  • 17:52 kartka dla śniegu!!!! wiosna jest!!!! murawa nie najlepsza - to tak na marginesie. I jak tu grać panie premierze, jak grać?
  • 17:50 noooo... i po pierwsze już mam literówki godzinowe - toż to jeszcze nie ma 18:00! po drugie zaczęło padać... lekki śnieżek. żeby dziewczyny które tańczą nie zmarzły - bo kto je ogrzeje??!!?? zawodnicy zajęci piłką, my transmisją... śniegu przybywa 🙁
  • 18:47 Z góry przepraszam za ewentualne literówki - ręce się trzęsą - ale tylko z zimna! 🙂 nastroje mamy dobre, liczymy na zwycięstwo - może uda się powtórzyć wynik z ubiegłego roku? 🙂 podobno nadciągają kolejne ciemne chmury. Żeby tylko nie ucierpiała od tego gradu murawa, taka wychuchana 😉
  • 18:45 dzień dobry - wreszcie pokazało się słońce 🙂 dla Lecha w przenośni, dla kiboli dosłownie, bo ciemne chmury wisiały nad Bułgarską i całym Poznaniem