Aglomeracja

Z podstawówki od razu na studia!

uniwersytet ekonomiczny w poznaniu  Foto: uniwersytet ekonomiczny w poznaniu

uniwersytet ekonomiczny w poznaniu Foto: uniwersytet ekonomiczny w poznaniuNie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie… studenta! Blisko 120 uczniów z klas 5 i 6 szkoły podstawowej i tyle samo z klas gimnazjalnych zostanie studentami ekonomii. Zostaną zaprzysiężeni i otrzymają indeks Uniwersytetu Ekonomicznego. Zapisy już ruszyły!

Zajęcia w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (III edycja) i Akademii Młodego Ekonomisty (II edycja) rozpoczynają się na początku marca.

Młodzi żacy poznają kluczowe zjawiska ekonomiczne, zrozumieją najważniejsze prawa rządzące gospodarką i zdobędą wstępną wiedzę biznesową, nauczą się również pracy nad projektami i pracy w zespole, uzyskując od doświadczonych wykładowców akademickich kwalifikacje przydatne menedżerom – wyjaśnia Agnieszka Hała z Uniwersytetu Ekonomicznego – wzmocniony zostanie ich potencjał kreatywnego myślenia z orientacją na cel, a cechy te wyróżniają liderów biznesu.

Programy te na pewno zainteresują młodych pasjonatów ekonomii i biznesu. Semestr składa się z cyklu sześciu interaktywnych spotkań, z cechami nauki w formule edutainment. Zajęcia, prowadzone przez wykładowców akademickich i psychologów biznesu obejmują wykłady i zajęcia warsztatowe.

W programie semestru letniego znajdą się zagadnienia z zakresu zarządzania ryzykiem, finansów, marketingu internetowego, strategii konkurencyjności czy koniunktury gospodarczej.

Nie zabrakło tematów z tzw. umiejętności miękkich – dzieci poznają techniki zarządzania czasem i stymulowania kreatywnego myślenia. Gimnazjaliści spotkają się również z człowiekiem sukcesu – praktykiem biznesu. To ważny punkt promocji przedsiębiorczości – podkreśla Agnieszka Hała – zaproszeni goście opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z ich karierą biznesową, a odpowiadając na pytania małych słuchaczy, motywują i inspirują do działania.

Co ciekawe, równolegle do zajęć z dziećmi odbywają się również wykłady dla rodziców z wsparcia procesu wychowawczego i edukacji ekonomicznej młodzieży szkolnej.

Każdy student otrzymuje indeks, do którego zbiera stemple za uczestnictwo w wykładach. Do zaliczenia zajęć i otrzymania dyplomu wystarczy udział w co najmniej 4 spotkaniach. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, a rekrutacja już się rozpoczęła i potrwa do 19 lutego. Uczniowie ze szkół podstawowych mogą zapisywać się klikając tutaj, a gimnazjaliści tutaj. Znajdziecie tam również szczegółowe harmonogramy zajęć.

student absolwent Foto: sxc

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • juz niedlugo w przedszkolu trzeba bedzie planowac studia – ten wyscig szczurow jest okropny