Aglomeracja

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zakamarek  Foto: Radosław Maciejewski / fotoportal.poznan.pl

Licytacje niezwykłych przedmiotów, koncerty, wiele wydarzeń i i okazji do tego, by wesprzeć kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące mieszkańców Aglomeracji Poznańskiej w różny sposób  włączy się włączy się  w tą ogólnopolską akcję.

W Poznaniu najwięcej będzie się działo wokół Zamku. Od godziny 10:00 działają różne stoiska ustawione na Alei Niepodległości i Placu Mickiewicza. Na parkingu przed Zamkiem od godziny 15:00 rozpoczną się koncerty. Gwiazdą tej niedzieli będzie Enej, ale ważny dla Orkiestry jest każdy zespół, każdy wolontariusz i każdy grosz, który znajdzie się w puszkach.

W samo południe wystartuje także bieg Policz się z cukrzycą.

Centrum miasta to oczywiście nie jedyne miejsce, gdzie przygotowane zostały atrakcje, które mają zachęcić mieszkańców naszego fyrtla do okazania solidarności z tymi, którzy potrzebują pomocy.

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Najprostszym sposobem, bo nie wymagającym nawet wyjścia z domu, wsparcia WOŚP jest licytowanie przedmiotów na platformie Allegro. Można tam znaleźć również te, które na jubileuszowy Finał przekazało miasto Poznań. Można dzięki temu stać się właścicielem między innymi limitowanego modelu Tramino, czapki z autografem Roberta Kubicy czy możliwość zwiedzania niedostępnych na co dzień zakamarków lotniska na Ławicy. Jest też niezwykłe zdjęcie jednego z uczestników konkursu na FotoPortalu. Przedstawiająca dziedziniec Zamku praca została wydrukowana w formacie 73 na 29 cm. By licytować ten akurat przedmiot możecie kliknąć tutaj.

Zakamarek Foto: Radosław Maciejewski / fotoportal.poznan.pl

Program XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zamku

10:00-21.00 – Al. Niepodległości – gastronomia, stoiska handlowe, kiermasz mediów

10:00 – 16:00 – Plac Mickiewicza – prezentacje służb mundurowych, scena, namiot wolontariuszy

Parking przed Zamkiem

15:20 – Maciej Markiewicz
15:50 – WOŚP
16:00 – BLACK SUN
16:40 – WOŚP
16:50 – DRET & the band
17:30 – WOŚP
17:40 – DE.PL
18:20 – WOŚP
18:30 – koncert COCHISE
19:30 – WOŚP
19:40 – ENEJ + światełko do nieba
20:40 WOŚP
21:00 – DONGURALESKO + WYŻSZA SZKOŁA ROBIENIA HAŁASU

Oto fragment koncertu pochodzącej z Olsztyna grupy Enej

Licytacje organizowane będą wewnątrz Zamku w Holu Parterowym, do którego wejście prowadzi przez wieżę. Trwać one tutaj będą od godziny 15:00 do około 21:00. Zapraszamy również do punktu krwiodawstwa i kącika promocji zdrowia, które czekają na gości w Sali Kominkowej (wejście także przez wieżę) 0d 11:00 do 21:00.

WOŚP 2012 - 20 finał Foto: WOŚP 2012 - 20 finał

Kórnik. Wielki finał rozpocznie się w KCKiS Oaza o godzinie 12:00. To właśnie tutaj organizowane będą licytacje i koncerty. Będzie można uczestniczyć również w biegu Policz się z cukrzycą, który wystartuje o 14:00.

Puszczykowo. Zorganizowany tutaj zostanie Orkiestrowy Rajd Nordic Walking, który wyruszy z Centrum Animacji Sportu dzisiaj o godzinie 13:00.

Luboń. Zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii przygotowanej przez Ośrodek Kultury w Luboniu, oraz na ciekawie zapowiadający się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego Światełko do nieba przybierze niezwykłą formę widowiska laserowego Światło – Dźwięk. Spektakl połączy różnorodne media, zarówno lasery (System Laserowy 16 milionów kolorów), nowoczesne ekrany i projektory sceniczne. Wszystko to oglądać będzie można na parkingu Outlet Factory o godzinie 19:00.

Kostrzyn Wielkopolski

WOŚP Kostrzyn Foto: WOŚP Kostrzyn

Po południu w Zamku przy Świętym Marcinie rozpoczęły się licytacje!

Popołudniowe licytacje w Zamku Foto: CK ZAMEK

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz