K U L T U R A

Premiera w Teatrze Nowym – TURYŚCI

Magnus Dahlström - Turyści  Foto: Teatr Nowy

Magnus Dahlström - Turyści Foto: Teatr NowyKomu nie śnią się mroźną zimą wakacje w luksusowym kurorcie? Nieskazitelny błękit nieba, złocisty piasek, szmaragdowa woda, a do tego szwedzki stół, napoje bez ograniczeń, animowane rozrywki i opieka rezydenta. Słowem – all inclusive, wakacje w raju.

Raj można sobie sprawić w biurze podróży, a jeśli nawet rzeczywiste barwy odbiegają nieco od retuszowanych fotografii w prospektach, to przecież i tak są żywsze od szarości europejskiej zimy. Za cenę zaobrączkowania barwną bransoletką staniemy się pełnoprawnymi uczestnikami hotelowo-plażowego życia w otoczeniu… No właśnie w otoczeniu czego?
Co znajduje się poza bramą naszego ośrodka? Jak wygląda egzotyczny kraj poza granicami turystycznego szlaku? Kim są jego mieszkańcy?

Bohaterowie „Turystów” Dahlströma wybierają się na beztroskie wakacje w egzotycznym kurorcie. Oczekują słońca, rozrywki i wypoczynku. Planują beztroskie korzystanie z oferty “all inclusive”. Nie mają pojęcia, że los przygotowuje dla nich niespodziankę, jakiej nie wymyśliłoby najbardziej pomysłowe biuro podróży. Życie – przewrotny animator świata – zaprosi ich do ryzykownej gry.

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Lena Frankiewicz
Scenografia i kostiumy: Melania Muras
Choreografia: Leszek Bzdyl
Dźwięk: Maja Prochowicz
Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk
Projekcje: Dawid Krępski i Łukasz Romanow

Występują:

Gabriela Frycz
Edyta Łukaszewska
Cezary Łukaszewicz
Mariusz Zaniewski

PREMIERA: 30 i 31 grudnia 2011, godz. 19.15
PREMIERA STUDENCKA: 5 stycznia 2012, godz. 19.15 (bilety 30 zł)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz