POZnań

Kolejny autobus hybrydowy w Poznaniu

MAN LIONS CITY HYBRID  Foto: MPK / M. Otworowski

MAN LIONS CITY HYBRID 03 Foto: MPK / M. Otworowski Nowy, hybrydowy autobus wyjechał dzisiaj na trasę linii 69. Jest z pewnością bardziej przyjazny dla miejskiej atmosfery od autobusów wyposażonych tylko w silniki spalinowe. Nowy autobus może się podobać, ale też zaskakiwać, ponieważ w niczym nie przypomina innych poznańskich, zielonych autobusów.

Autobus hybrydowy jeździć będzie po ulicach Poznania przez 2 tygodnie wożąc pasażerów na różnych liniach. Nowoczesny, w pełni niskopodłogowy, super – komfortowy autobus, który brawurowo spełnia najbardziej surowe wymogi komunikacji liniowej gwarantując niższe zużycie paliwa, niższy poziom emisji spalin i niższy poziom emisji hałasu – tak swój nowy autobus zachwala firma MAN Truck & Bus. Niedawno pojazd ten został zaprezentowany w MPK, a teraz, jego producent  zaproponował testy eksploatacyjne.

Podczas testów eksploatacyjnych ten 12-metrowy autobus hybrydowy będą mogli przez dwa tygodnie poznać i ocenić pasażerowie na różnych liniach.

Poznań był pierwszym miastem, w którym pojawił się autobus hybrydowy produkowany przez firmę Solaris. Choć tego typu autobusy mają wiele zalet, mają jedną, podstawową wadę – są bardzo drogie. Na szczęście także silniki spalinowe emitują coraz mniej szkodliwych substancji.

MAN LIONS CITY HYBRID

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz