K U L T U R A

W sobotę będzie Męskie granie!

Męskie Granie - Wrocław  Foto: Maciej Kulczyński

W najbliższą sobotę w Starej Gazowni zabrzmią prawdziwie męskie dźwięki. W ramach trasy Męskie Granie usłyszymy: Wojciecha Waglewskiego i Voo Voo, Lecha Janerkę, Leszka Możdżera, zespoły: Tymon And The Transistors, Snowman i Lao Che, a także formację Fisz Emade Tworzywo w towarzystwie Adama Pierończyka. Dodatkową atrakcją będzie z pewnością udział Muńka Staszczyka z grupy T. LOVE oraz niezapowiadany wcześniej występ wokalisty Acid Drinkers – Titusa.

Koncert rozpocznie set Nu Kidz On The Glock, czyli DJ-a Eproma i Emade. Po nich wystąpi grupa Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach. Później ze sceny popłyną dźwięki w wykonaniu kolejnych zwycięzców konkursu na Facebooku – poznańskiej formacji Snowman. Od 18.00 publiczność będzie miała okazję posłuchać zespołu Tymon And The Transistors.

Wielbiciele muzycznej alternatywy docenią też obecność grupy Lao Che ze Spiętym na czele. W zupełnie inny klimat wprowadzą wszystkich dźwięki fortepianu Leszka Możdżera. Po nim za mikrofonami stanie formacja Fisz Emade Tworzywo z gościnnym udziałem Adama Pierończyka i DJ Eproma. Około godziny 20.00 pałeczkę na scenie przejmie Lech Janerka, któremu muzycznego wsparcia udzieli flecista, Krzysztof Popek.

O dobrą zabawę widzów Męskiego Grania zadba następnie Muniek Staszczyk z T. LOVE. Mocnym rockowym uderzeniem zabrzmi Stara Gazownia, gdy swój występ rozpocznie Voo Voo, zwłaszcza, że w dwóch utworach zespołowi będzie towarzyszyć wokalista Acid Drinkers – Titus. W dynamicznym finale koncertu usłyszymy singiel Kobiety nam wybaczą w wykonaniu Voo Voo, Możdżera, Janerki, Fisza i Spiętego. Podczas całego wydarzenia w Strefie Sztuki swoje prace będą pokazywać artyści sztuk wizualnych z Mariuszem Wilczyńskim na czele.

Niechętnie w takich informacjach podajemy sponsora, ale projekt Męskie Granie jest jednym z najlepszych muzycznych eventów w ostatnim czasie. Jako wydarzenie marketingowe Grupy Żywiec został nagrodzony w prestiżowym konkursie Golden Arrow 2011.

Organizatorzy zwracają także uwagę na ekologię. Na koncertach Męskiego Grania piwo sprzedawane jest w specjalnych kubkach zwrotnych, ograniczających ilość wytworzonych odpadów. Prowadzony jest także program „18+”, w ramach którego odbywają się szkolenie sprzedawców z zakresu odpowiedzialnej konsumpcji. Sprzedawcy proszą młodych ludzi kupujących piwo o okazanie dokumentu potwierdzającego pełnoletniość. Osoby powyżej osiemnastego roku życia otrzymują specjalne opaski, dzięki którym nie będą musiały być legitymowane za każdym razem.

Męskie Granie w Poznaniu w Starej Gazowni w sobotę (27.08) o godzinie 16:30.

/

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz