Sport

Poznań Porsche Open

piłka tenisowa  Foto: sxc

piłka tenisowa Foto: sxcPo rundzie kwalifikacyjnej w weekend dzisiaj rozpoczynają się prawdziwe sportowe emocje na poznańskich kortach na Golęcinie. Zwycięzca tenisowego challengera Poznań Porsche Open zdobędzie ponad 12.000 euro i 110 punktów w rankingu ATP Tour.

Dzisiaj na kortach pojawią się między innymi  dwaj z siedmiu polskich singlistów. Tomasz Bednarek, który awansował z eliminacji, zmierzy się na korcie centralnym z rozstawionym z numerem 6 Dustinem Brownem (początek o 10:30). Trzy godziny później na korcie nr 1 rozpocznie się pojedynek Bartosza Sawickiego z Jurijem Szczukinem, finalistą sprzed dwóch lat. Do akcji wkroczą także cztery polskie pary deblowe.

Dzisiaj wstęp na korty jest darmowy, od wtorku do czwartku za wstęp trzeba będzie zapłacić 5 złotych, w piątek i sobotę bilety kosztować będą 10 złotych, a kibicowanie podczas finałowych pojedynków kosztować będą 20 złotych. Karnet na cały turniej kosztuje 35 złotych.

Dzisiaj pierwszy pojedynek rozegrają Dustin Brown i Tomasz Bednarek na korcie centralnym o godzinie 10:30. Po tym pojedynku, również na korcie centralnym zagrają pary: Augustin Gensse (FRA), Nicolas Renavand (FRA) oraz Piotr Gadomski (POL), Andriej Kapas (POL) a także Dustin Brown (GER), Adil Shamasdin (CAN) i Marcin Gawron (POL), Grzegorz Panfil (POL), a na korcie numer 1 zagrają Yuri Schukin (KAZ) oraz Bartosz Sawicki (POL). Początek tego ostatniego meczu o 13:30.

Pozostałe pojedynki:

Jerzy Janowicz (POL), Michał Przysiężny (POL) i Tomasz Bednarek (POL), Mateusz Kowalczyk (POL)

Teymuraz Gabashvili (RUS) – Rui Machado (POR)

Vincent Millot (FRA) – Andre Ghem (BRA)

Andrea Arnaboldi (ITA), Andres Molteni (ARG) – Dusan Lojda (CZE), Yuri Schukin (KAZ)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz