Aglomeracja

Uroczystości beatyfikacyjne również w Poznaniu

Jan Paweł II  Foto: Fundacja Jana Pawła II

Jan Paweł II Foto: Fundacja Jana Pawła IIW Poznaniu już dziś odbywać się będą wydarzenia związane z beatyfikacją Jana Pawła II. W sobotę wierni spotykać się będą w swoich parafiach, gdzie odbędą się wieczorne czuwania. Również przy Krzyżu Papieskim na Łęgach Dębińskich w Poznaniu odbędzie się wieczorne czuwanie modlitewne poprowadzone przez Duszpasterstwo Młodych Archidiecezji Poznańskiej.

Spotkanie na Łęgach rozpocznie się o 20:00 koncertem zespołu Stróże Poranka. Równocześnie na ekranach wyświetlane będą slajdy z informacjami z życia Jana Pawła II. Będzie także konkurs wiedzy o Pontyfikacie Jana Pawła II. O godzinie 21:37 zgasnąć mają wszystkie światła na scenie. Oświetlony będzie tylko Krzyż Papieski. Spotkanie zakończy się o godzinie 22:00.

W dniu beatyfikacji, w niedzielę przy Krzyżu Papieskim na Łęgach Dębińskich ustawione zostaną 3 telebimy na których wyświetlana będzie transmisja z Watykanu, która rozpocznie się o godzinie 10:00.

By ułatwić dotarcie na Łęgi Dębińskie od soboty uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa D. Autobusy jeździć będą od Dworca Głównego przez ulicę Dworcową, Święty Marcin, al. Niepodległości, Królowej Jadwigi, Drogę Dębińską, ulicę Piastowską, Dolną Wildę, Czechosłowacką, Łozową i 28 Czerwca 1956 r. na osiedle Dębina.

W sobotę autobusy linii D jeździć będą od 18:00 do północy. W dniu beatyfikacji wyjadą na swoją trasę już o 7:20. Do godziny 15:00 jeździć będą co około 20 minut. Na odcinku od Os. Dębina do AWF kursy będą wykonywane naprzemiennie z linią nr 76, dając częstotliwość co około 10 minut – informuje Rafał Kupś z ZTM.

Podczas trwania uroczystości by poprawić dojazd na Łęgi Dębińskie czynny będzie dodatkowy przystanek: „Ojca Żelazka”.

W poniedziałek (2.05) zorganizowane zostanie czuwanie modlitewne przy Krzyżu Papieskim na Łęgach Dębińskich o godzinie 21:00.

Zapraszamy również na uroczysty koncert dziękczynny ku czci bł. Jana Pawła II, którego będzie można wysłuchać w katedrze poznańskiej w niedzielę 8 maja o godzinie 17:00.

Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu (ul. Lubrańskiego 1) zaprasza na otwarcie  wystawy zatytułowanej “Dotknąć Świętego”, która odbędzie się w sobotę 14 maja o godzinie 18:00.

Głowna uroczystość dziękczynienia Archidiecezji Poznańskiej za beatyfikację Jana Pawła II odbędzie się na placu katedralnym w Poznaniu w środę 18 maja o godzinie 18:00. Uroczystościom przewodniczyć będzie Kardynał Józef Glemp.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz