Rataje

Aquanet ponownie przeprasza za opóźnienia

Zmiany na ulicy Berdychowo 8-18.02.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Google

Zmiany na ulicy Berdychowo 8-18.02.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / GoogleAquanet po raz kolejny przełożył moment przywrócenia normalnego ruchu na ulicy Berdychowo. Pierwszy termin minął 18 lutego. Potem obiecywano, że samochody pojadą przez Berdychowo od 7 marca. Wtedy jednak Aquanet poinformował, że roboty podziemne potrwają “ostatecznie do 14 marca”. Dzisiaj Aquanet podał nowy termin: 18 marca.

Dwie pierwsze zmiany terminu oddania do użytku ulicy Berdychowo tłumaczono “trudnymi warunkami pogodowymi”, choć już tydzień temu tłumaczenia te wydawały się mocno przesadzone. Dzisiaj Maja Zygmanowska z Aquanetu poinformowała, że ul. Berdychowo będzie zamknięta jeszcze do piątku 18 marca.

Zakończyliśmy roboty podziemne, dokonaliśmy m.in. częściowej renowacji starego wodociągu na odcinku nowej, jeszcze niewybudowanej drogi tymczasowej, teraz czeka nas jeszcze odtworzenie nawierzchni i ułożenie asfaltu, który musi się zagęścić i utwardzić – tłumaczy Maja Zygmanowska.

Przypominamy zatem, że nie można wjechać na ulicę Berdychowo od ulicy Jana Pawła II. Choć są tam barierki i znaki, to zdarzają się kierowcy, którzy jadą pod prąd. Berdychowo jest ulicą jednokierunkową. Z lewego pasa można skręcić tylko w lewo w kierunku ronda Śródka. Prawy pas jest dla samochodów, które pojadą prosto w kierunku Galerii Malta, lub chcą skręcić w prawo w stronę ronda Rataje.

Wszystkie te utrudnienia związane są z pracami przygotowawczymi do budowy kolejnego odcinka drogi tymczasowej wzdłuż ulicy Jana Pawła II, biegnącego od skrzyżowania z ulicą Berdychowo w kierunku ul. Kórnickiej – przypomina Maja Zygmanowska z Aquanetu – droga tymczasowa jest budowana etapami wzdłuż ul. Jana Pawła II na odcinku od R. Śródka do ul. Kórnickiej i ma za zadanie przejąć ruch z ul. Jana Pawła II na czas prowadzonych w jezdni wykopów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz