DLA STUDENTA

Nowa sala Senatu UAM

OTWARCIE NOWEJ SALI SENATU  Foto: UAM

27 stycznia 2011 r. JMR prof. Bronisław Marciniak dokonał uroczystego otwarcia nowej Sali Senatu, która powstała w wyniku adaptacji sali wykładowej nr XIX w Collegium Minus. Kanclerz UAM mgr Stanisław Wachowiak w okolicznościowym przemówieniu podkreślił, że spełniło się jedno z jego marzeń, aby Senat Uniwersytetu obradował w godnych warunkach. I tak, pierwsze posiedzenie Senatu UAM w nowej sali odbyło się klika dni później, 31 stycznia 2011 r.
Zgodnie z przeznaczeniem sali do prowadzenia obrad, stoły z pulpitami rozmieszczono dookoła niej. Zainstalowany cyfrowy system konferencyjny DCN NG firmy Bosch z bezprzewodowymi, wolnostojącymi pulpitami dyskusyjnymi o nowoczesnym wyglądzie, daje możliwość równoprawnego i swobodnego dostępu uczestników do mikrofonów transmisji sygnału tłumaczeń symultanicznych, co pozwala na organizację spotkań międzynarodowych. W pomieszczeniu technicznym obok sali znajduje się kabina tłumacza.

Elementami prezentującymi obraz w Sali Senatu jest rzutnik multimedialny oraz 6 monitorów podglądowych. Obraz rzutnika prezentowany na elektrycznie rozwijanym ekranie umieszczonym za stołem prezydium jest widoczny z miejsc senatorów. Prezydium oraz technik obraz prezentowany przez rzutnik mogą zobaczyć na własnych monitorach podglądowych 15” wbudowanych w blaty stołów.

Niezwykłym elementem dekoracyjnym nowej Sali Senatu jest wyjątkowy witraż. Autorami projektu witraża są trzej profesorowie UAM: prof. dr hab. Sylwester Dworacki z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, prof. dr hab. Henryk Koroniak z Wydziału Chemii i prof. dr hab. Wojciech Stankowski z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, którzy posługując się cyframi i literami kilku alfabetów, stworzyli niecodzienne dzieło pełne symboliki.

OTWARCIE NOWEJ SALI SENATU Foto: UAMInformacja i zdjęcie: UAM

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Warto by sprostować, że autorem projektu wnętrza sali i witraża jest StankowskiStudio a panowie prof. dr hab. Sylwester Dworacki z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej, prof. dr hab. Henryk Koroniak z Wydziału Chemii udzielili nam merytorycznego wsparcia.