Aglomeracja

Wielkopolska – The day after

pługopiaskarka  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

pługopiaskarka Foto: lepszyPOZNAN.pl / agPo wtorkowych, intensywnych opadach śniegu mamy dzień przerwy. Wiele dróg jest białych, zdecydowana większość jest bardzo śliska. Drogi w Wielkopolsce są jednak przejezdne. Na jezdniach zalega błoto pośniegowe oraz zajeżdżona warstwa śniegu.

Samochody nie przejadą zamkniętą drogą nr 4071P pomiędzy miejscowościami Kadzewo a Mórka w powiecie śremskim. Droga ta zalewana jest przez wodę z przydrożnych rowów. Samochody muszą jechać objazdem drogami powiatowymi 4037P przez Kadzewo i Mełpin oraz 4068P z Mełpina do Mórki.

W dalszym ciągu obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Miasta i Gminy Wieleń, Miasta i Gminy krzyż Wlkp. oraz Gminy Drawsko. Przypominamy, że od wczoraj  samochody o masie do 2,5 tony wróciły na drogę łączącą Drawsko z Krzyżem Wlkp.

Opóźnienia mają także niektóre samoloty lądujące i startujące z Ławicy. Niektóre spóźniają się nieznacznie, tak jak na przykład do Frankfurtu, ale lot do Kopenhagi opóźni się o godzinę. Ławica funkcjonuje normalnie – informuje portal lepszyPOZNAN Hanna Surma z poznańskiego lotniska – opóźnienia są spowodowane zakłóceniem rotacji samolotów, co związane jest z pogodą.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz