Aglomeracja POZnań Stare Miasto

11 ROK POZNAŃSKIEGO BETLEJEM

Poznańskie Betlejem 11-23.12.2010 r.  Foto: UM Poznań

Poznańskie Betlejem 11-23.12.2010 r. Foto: UM PoznańJak co roku w okresie przed świątecznym od 11 do 23 grudnia na Starym Rynku odbędzie się Poznańskie Betlejem. Jest to impreza familijna podczas której Starówka będzie świątecznym sercem miasta. Na pewno nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd, pokazu rzeźb lodowych oraz rzemiosła artystycznego czy szopki betlejemskiej z żywymi zwierzętami.

Kiermasz świąteczny, który trwał będzie przez cały czas pełen będzie artykułów poznańskich rzemieślników zrzeszonych w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej.

12 grudnia od godziny 9 do 17 odbywać się będzie szczególnie lubiany przez poznańską widownię V Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej.

Miłośnicy gier miejskich także mogą liczyć na moc wrażeń, a to za sprawą Świątecznej Gry Miejskiej, która odbędzie się 18 grudnia i obejmie swoim zasięgiem centrum Poznania, a zakończy się wspólnym odśpiewaniem kolęd na scenie.

19 grudnia przekonamy się ilu mieszkańców myśli że jest Gwiazdorem. Uczestnicy zabawy, która odbędzie się tego dnia będą mieli do wykonania kilka specjalnych zadań, związanych z pracą Gwiazdora. Ci, którzy wywiążą się z nich najlepiej, otrzymają wyjątkowy Certyfikat uprawniający do posługiwania się tytułem „Poznańskiego Gwiazdora”.

Także 19 grudnia, przybędzie do Poznania Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem, niesione przez harcerską sztafetą przez całą Polskę.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz