Aglomeracja

Uwaga – będzie dużo śniegu!

panorama pług  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Wszyscy się spodziewali nadejścia zimy, ale i tak część z nas była zaskoczona, gdy w sobotni poranek zrobiło się biało. Noc z niedzieli na poniedziałek może przynieść silne opady śniegu. Może to oznaczać bardzo trudne warunki na drogach!

panorama pług Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w całej Wielkopolsce mogą dzisiaj w nocy pojawić się intensywne opady śniegu. Biały puch zacznie padać około godziny 4:00 nad ranem. Początkowo delikatnie, ale potem będzie go coraz więcej. Padać będzie prawdopodobnie do wtorkowego poranka. Trzeba się przygotować, że chodzić będziemy w 20-centymetrowym śniegu. Taką też warstwą pokryte mogą być samochody parkujące pod chmurką.

Opadom śniegu towarzyszyć też będą prawdopodobnie zamiecie. Wiatr może wiać ze średnią prędkością od 35 do 45 km/h oraz porywami do 75 km/h.

Taka aura może oznaczać bardzo trudne warunki na drogach. Mogą też miejscami tworzyć się zaspy. Drogi mogą być śliskie. Sugerujemy również, by nie parkować samochodów pod drzewami. Przy tak silnym wietrze mogą się łamać gałęzie.

Warto również zabezpieczyć na balkonach wszystkie przedmioty, by nie porwał ich silny wiatr.

pługopiaskarka Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz