POZnań

“19” to prawdziwa PeSTka!

19 - nowa linia tramwajowa  Foto:

Od jutra, jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów i w celu ułatwienia dojazdu do śródmieścia, uruchomiona zostaje dodatkowa linia numer 19.  Ale, uwaga – jeździć będzie tylko od 6:30 do 9:00

“Dziewiętnastka” kursować będzie z pętli na osiedlu Jana III Sobieskiego trasą PST do pętli na Dworcu Zachodnim.

Wprowadzenie tej linii wynika z wniosków wyciągniętych przez ZTM Poznań na podstawie monitorowania funkcjonowania układu komunikacyjnego i obserwacji dużego zainteresowania komunikacją tramwajową wśród pasażerów po otwarciu węzła „Most Teatralny”. – Liczymy, że wprowadzenie udogodnienia poprawi funkcjonowanie transportu publicznego i spotka się z pozytywnym odbiorem przez pasażerów – mówi Bogusław Bajoński, dyrektor ZTM Poznań.

„Dziewiętnastka” ma za zadanie wzmocnić transport publiczny podczas porannego szczytu komunikacyjnego, tramwaj będzie kursował w godzinach od 6.30 do 9.00, z częstotliwością co około 10 minut.

19 - nowa linia tramwajowa

Tagi:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Wzmocnienie transportu to uruchomienie linii, która skręca jak 16stka. Kiedyś jechała 8ka. Dzisiaj tylko 16stka i to jest porażka ! Tego ZTM nie widzi ???