Pogoń za punktami poznańskich koszykarzy

Biofarm Basket - mecz w hali Politechniki  Foto: materiały prasowe

Poznańscy koszykarze przegrali z zespołem KS Spójnia Stargard Szczeciński. Od początku środowego spotkania oba zespoły nie dawały popisu gry ofensywnej, stąd po 10 minutach na tablicy widniał niewysoki wynik 10:12. W drugiej kwarcie kibice częściej mogli oklaskiwać skuteczne akcje.

Po meczu w hali PolitechnikiCały czas jednak to nie Biofarm Basket Poznań a zespół ze Stargardu Szczecińskiego stopniowo budował prowadzenie. Przewaga Spójni w czasie spotkania oscylowała w granicach 7-10 punktów. Dopiero w czwartej kwarcie udało się zniwelować straty tracąc do gości tylko 1 punkt. Wtedy jednak długo rozgrywane akcje trafieniami kończyli gracze Spójni.

Podobnie jak w meczu w Pruszkowie, od zwycięstwa poznaniaków dzieliło kilka akcji. Kluczem do zwycięstwa okazali się jednak obwodowi Spójni, Damian Pieloch (16) i Łukasz Pacocha (24), którzy razem zdobyli niemal 2/3 punktów drużyny trafiając przy tym 7 razy z dystansu.

Najlepszymi strzelcami Biofarm Basketu Poznań byli Piotr Wieloch i Damian Szymczak, którzy rzucili po 12 oczek.

Zbieramy doświadczenie, a to nie odbywa się bezboleśnie. Na pewno jeszcze nieraz będziemy rozgrywać trudne mecze, gdy doświadczony zespół rywala nie pozwoli narzucić sobie naszego stylu gry – mówi Małgorzata Demuth-Kubiak, rzecznik klubu.

Biofarm Basket Poznań – KS Spójnia Stargard Szczeciński 62-68 (10:12, 18:23, 14:16, 20:17)