POZnań

16. Poznań Maraton – zdjęcia z trasy

16. Poznań Maraton  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Po zwycięstwie Jana Białka w 2006 roku Poznań czekał 9 lat na tryumf Polaka w poznańskim maratonie. Dokonał tego podczas 16.PKO Poznań Maraton Emil Dobrowolski osiągając wynik 2:13;50, bijąc jednocześnie swój rekord życiowy. Wśród pań triumfowała Irene Chepkirui Makori z czasem 2:32;47.

Na starcie niedzielnego biegu stanęło blisko 6300 zawodników, a wśród nich wiele znanych osób, między innymi Arkadiusz Stasica – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Joanna Frankiewicz – żona patrona Poznań Maraton i radna Miasta Poznania, a także Jacek Mejer „MEZO” – znany poznański muzyk, który ustanowił dziś swój nowy rekord życiowy 2:55;34.

Zadowolenia z przebiegu zawodów nie kryje Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu – Pogoda była idealna dla biegaczy, a przygotowana trasa szybka i sprzyjająca biciu rekordów życiowych. Wszystkie osoby zaangażowane w organizację 16. Poznań Maratonu stanęły na wysokości zadania. Serdecznie im dziękuję.

16. PKO Poznań Maraton im. Maciej Frankiewicza ukończyły 6242 osoby.

Wyniki 16. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza:
Kobiety
1 miejsce – Irene Chepkirui Makori z czasem 2:32;48
2 miejsce – Volha Krautsowa z czasem 2:37;55
3 miejsce – Angelika Mach z czasem 2:42;15

Mężczyźni
1 miejsce – Emil Dobrowolski z czasem 2:13;50
2 miejsce – Robert Langat z czasem 2:15;36
3 miejsce – Bogdan Semenowycz z czasem 2:17;18

Zawodnicy na wózkach łańcuchowych
Kobiety
1 miejsce – Anna Oroszowa z czasem 1:27;44
2 miejsce – Katarzyna Zubowicz z czasem1:45;04
3 miejsce – Monika Pudlis z czasem 1:51;22

Mężczyźni
1 miejsce – Zbigniew Wandachowicz z czasem 1:15;23
2 miejsce – Robert Nowicki z czasem 1:18;58
3 miejsce – Bogdan Król z czasem 1:18;59

Zawodnicy na wózkach z napędem bezpośrednim
1 miejsce – Krzysztof Stern z czasem 3:32;36
2 miejsce – Szymon Vieth z czasem 4:09;52
3 miejsce – Łukasz Irla z czasem 4:25;56

Poznański Maraton to święto sportowe, w którym uczestniczą nie tylko biegacze. Na trasie biegu przez całe 42 kilometry i 195 metrów zawodnikom kibicowali licznie zebrani mieszkańcy Poznania i przybyli specjalnie z okazji biegu goście.

W ramach biegu klasyfikowano także zawodników biorących udział w II Mistrzostwach Polski Night Runners, V Mistrzostwach Polski Drużyny Szpiku, I Mistrzostwach Polski Księży i Kleryków, Jesiennych Mistrzostwach Polski Policji w Maratonie, IV Mistrzostwach Polski Lekarzy, V Mistrzostwach Polski Osób Niewidomych i Słabowidzących oraz IV Mistrzostwach Polski Informatyków.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Kompletny idiotyzm. Miasto zablokowane i jak zwykle służby nieprzygotowane. Wpuszczali debile na Śródkę, z której nie ma wyjazdu. A policjant z policjantką krzyżówkę bliżej sobie spokojnie stali i pitolili nie wiadomo o czym. Ludzie nie mogli dojechać do szpitali, na umówione spotkania. Koszmar. A banda oszołomów spaceruje sobie po całym mieście blokując wszystko co możliwe. Skończyć z tym badziewiem i wyprowadzić tego typu zabawy ZA MIASTO!

  • kolega marian co komentuje moze sie przymknie. a od debili sam sie zwyzywa, widzilem ze byli kibice ktorzy poruszlai sie samochodem i potrafili dojechac w 6 miejsc na trasie- znaczy ze debil to ten co nie umie dojechać. POZa tym raz w roku jest maraton i raz półmaraton- ponowie debilem jest ten co musi w kazda niedziele jechac do DC zamiast spedzic dnia z rodziną… lekarze w niedziele – ciekawe..