Stare Miasto

147 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci z Poznania zatrzymali w miejscowości Szczodrochowo do kontroli drogowej volkswagena passata. Kierująca w terenie zabudowanym pędziła z prędkością blisko 150 km/h. Za to wykroczenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na najbliższe 3 miesiące straciła prawo jazdy.

20 lutego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu zatrzymali osobowego volkswagena. Powodem kontroli było rażące przekroczenie prędkości na obszarze zabudowanym. Kierująca samochodem kobieta poruszała się z prędkością 147 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50. Policjanci nałożyli na kobietę 500 zł mandatu karnego i 10 punktów karnych. Dodatkowo straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas jaki mamy na reakcję jest minimalny. Dodatkowo należy pamiętać, że nawet najlepszy samochód, wyposażony we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa, obowiązują prawa fizyki. Wsiadając za kierownicę, kierujmy się rozsądkiem – apelują policjanci.

fotoradar - postrach piratów

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz