Poszukiwany, poszukiwana (?) przez policję!

napad 1  Foto:

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, poszukuje sprawców napadów, do których doszło w lipcu br. przy ul. Słowiańskiej i Zamenhofa. Policjanci proszą o pomoc osoby, które na przedstawionych w materiale zdjęciach rozpoznają podejrzanych.

napad 1

Do pierwszego napadu doszło 9 lipca 2009r. około godziny 13.40. Do oddziału bankowego, przy ul. Słowiańskiej 32, wszedł nieznany mężczyzna. Sprawca trzymając w ręku plastikową butelkę z zawartością nieznanej substancji krzyczał, że pracownica ma natychmiast wydać mu pieniądze, bo inaczej wszystko podpali.

Rysopis: Mężczyzna w wieku około 24-28 lat, wzrost 175-178 cm, ubrany był w czarną kurtkę, niebieskie jeansowe spodnie, w ręku trzymał prawdopodobnie butelkę z etyliną.

Do kolejnego napadu do ajencji bankowej przy ul. Zamenhofa 128 c. Do placówki wszedł mężczyzna, który trzymał w ręku plastikową butelkę, z cieczą przypominającą zapach benzyny. Zamaskowany napastnik zażądał wydania pieniędzy, jednak kiedy spotkał się z odmową polał pracownicę substancją. Kobieta jednak przeciwstawiła się mężczyźnie, a ten nie widząc szans na powodzenie pobiegł w kierunku os. Piastowskiego.

Rysopis: Mężczyzna w wieku ok. 30-35 lat, wzrost 175-180 cm, średnia budowa ciała, na twarzy maska, na głowie czapeczka z daszkiem z białym napisem. Sprawca ubrany był w niebieskie jeansowe spodnie, ortalionową kurtkę koloru szarego z pomarańczowymi wykończeniami i rękawami w tym samym kolorze.

napad 2

Policjanci proszą o kontakt osoby, które były świadkami napadów lub na zamieszczonych zdjęciach rozpoznają któregoś ze sprawców. Kontaktować proszę się telefonicznie z Wydziałem Kryminalnym KMP w Poznaniu pod numerem telefonu 061-841-57-57, lub pod alarmowym numerem Policji 997.

(KMP)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz