K U L T U R A POZnań Wola

„Skarby z odzysku” dla dzieci

WOLA - Innowacje i Kreacje  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Warsztaty ekologiczne to jeden z coraz ważniejszych elementów edukacyjnych dla dzieci. Spotkania organizowane na poznańskiej Woli w ramach projektu „Innowacje i kreacje” mają na celu pobudzenie wyobraźni plastycznej poprzez wykorzystanie odpadów oraz materiałów organicznych. Podczas warsztatów dzieci zostaną zaproszone do kreatywnej gry, w której przypadkowość otrzymanego tworzywa zmusi do twórczego myślenia.

Zadaniem uczestników będzie ułożyć portret ulubionego zwierzaka z elementów znalezionych w pudełkach podzielonych w ramach schematu segregacji odpadów (makulatury, złomu, plastiku etc.). Powstanie ekologiczna układanka która postaramy się animować i utrwalić w postaci ekologicznego kolażu.

Młodzi uczestnicy przekonają się, że świetną zabawą jest już samo robienie zabawek, a rodzice, że zamiast kupować kolejne plastikowe zabawki, warto przekonać dziecko, że samo może coś stworzyć. Nie wymaga to żadnych nakładów pieniężnych, do stworzenia bajkowego świata wystarczy kilka starych przedmiotów. W trakcie kreatywnej pracy na dzieciaki czeka pyszny poczęstunek! Warsztaty są bezpłatne!

Spotkanie prowadzi Agnieszka Wajzer-Nowak – fotograf, realizatorka krótkich form filmowych, dekorator wnętrz. Z twórczością eco wystartowała pierwszy raz prowadząc cykliczne warsztaty wakacyjne dla dzieci, propagujące na Ziemi Kłodzkiej sztukę z naturalnych materiałów, a także biorąc udział w akcjach organizowanych przez Stowarzyszenie Żywa. Na warsztatach pokazuje jak łączyć różne techniki plastyczne, których materiałem wyjściowym mogą być surowce recyklingowe, jak poruszać się swobodnie między różnymi dyscyplinami takimi jak grafika, malarstwo, fotografia, film animowany.

„Skarby z odzysku” – Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola 15 września 2011 od 16.00 do 19.30.

WOLA - Innowacje i Kreacje Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz