POZnań

„Mamo, idę do przedszkola”

gauganek logo  Foto:

W poniedziałek, 20 czerwca w poznańskim klubie malucha „Gauganek” odbędzie się bezpłatne szkolenie z psychologiem dziecięcym, dotyczące przygotowania najmłodszych do ich pierwszej wizyty w przedszkolu. Na zajęcia zaproszeni są rodzice wraz z dziećmi, dla których zostały zaplanowane specjalne atrakcje.

Pierwszy dzień w przedszkolu to ważne wydarzenie w życiu nie tylko dziecka, ale i jego zatroskanego rodzica. Po okresie stałej opieki nad maluchem mama nie zawsze potrafi poradzić sobie z codzienną, kilkugodzinną rozłąką. Chociaż do rozpoczęcia zajęć w przedszkolach pozostało ponad dwa miesiące to rodzice już teraz martwią się czy ich pociecha jest gotowa na ten poważny moment.

Aby rozwiać te wątpliwości Klub Malucha „Gauganek” wraz z dostawcą wideousługi SmartCam, w poniedziałek, 20 czerwca organizuje spotkanie z ekspertem psychologii dziecięcej Grupy Edukacyjnej IDEOWNIA. W trakcie warsztatów „Idę do przedszkola” uczestnicy dowiedzą się jak przygotować dziecko do zmiany środowiska i samodzielnego funkcjonowania w nowych warunkach, z jakimi emocjami, zachowaniami i objawami fizjologicznymi muszą się liczyć oraz jak samemu poradzić sobie w tym trudnym okresie pierwszych, dłuższych rozstań.

Na zajęcia serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do lat 4. Aby również ich pociechy spędziły ciekawie poniedziałkowe popołudnie, organizatorzy zaplanowali równoległe zajęcia pod okiem doświadczonej animatorki. Ponadto rodzice będą mieli możliwość doglądania swoich dzieci dzięki kamerze, udostępnionej na czas warsztatów przed dostawcę usługi SmartCam.

Zajęcia odbywają się w poniedziałek, 20 czerwca o godzinie 17.30 w Klubie Malucha „Gauganek” przy ul. 3 maja 49 C w Poznaniu. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem: 61 679 13 14, bądź drogą mailową: info@gauganek.pl. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz