Antoninek

We wtorek przez Antoninek pojedziesz inaczej

Zmiany w Antoninku  Foto: PASSION

Zmiany w Antoninku Foto: PASSIONKierowcy jadący we wtorek przez przebudowywany wiadukt w Antoninku muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami. Od samego rana dla samochodów jadących w kierunku Swarzędza czynny będzie tylko jeden pas.

Czasowe wyłączenie jednego z pasów ruchu spowodowane jest koniecznością udostępnienia go dla ciężkiego sprzętu budowlanego, pracującego przy budowie biegnącej równolegle drogi tymczasowej – tłumaczy Maciej Rożnowski, manager projektu z firmy Budownictwo Drogowe Siedlecki – chodzi tu w szczególności o ponadgabarytowe maszyny, które będą kładły kolejne warstwy mas bitumicznych na omawianym odcinku. Utrudnienia na wiadukcie powinny zakończyć się w późnych godzinach wieczornych.

Podczas rozpoczynającego się wkrótce montażu nowej konstrukcji mostowej, a także po jego zakończeniu wjeżdżając do Poznania samochody jechać będą po jezdni tymczasowej. Zmiana ta nie powinna jednak wpłynąć na płynność ruchu. Kierowcy muszą jednak pamiętać o obowiązującym cały czas ograniczeniu prędkości do 30 km/h – mówi Maciej Rożnowski – musimy mieć na uwadze, że zarówno sam wiadukt jak i jego otoczenie to ogromny plac budowy, zatem wszyscy użytkownicy drogi powinni zachować szczególną ostrożność i koncentrację.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz