Aglomeracja

W sobotę kąpiel w pianie i sprzęt dla strażaków

Bezpieczni w powiecie poznańskim - kąpiel w pianie  Foto: materiały prasowe

Piknik rodzinny „Bezpieczni w powiecie poznańskim” odbędzie się w Bolechowie na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w najbliższą sobotę 14 września.

Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy. Wyjątkowej – bo połączonej z uroczystymi obchodami 20-lecia powiatu poznańskiego. Uczestnikom zapewnimy upominki, ciepły posiłek, ale przede wszystkich niezapomniane przeżycia. Straż pożarna, policja, straż graniczna, wojsko, a nawet bohaterowie „Gwiezdnych wojen” będą razem z nami w tym szczególny dniu i zapewnią moc atrakcji – Jan Grabkowski, starosta poznański zachęca do udziału w szóstej edycji tego wyjątkowego festynu.

Impreza tradycyjnie rozpocznie się przekazaniem sprzętu dla OSP o godzinie 12:00. W tym roku będą to zestawy węży strażackich o wartości 3,9 tys. zł, które trafią do kilkudziesięciu jednostek z terenu powiatu. Z pewnością ułatwią one działanie strażaków, a mieszkańcom powiatu zapewnią większe bezpieczeństwo i szybszą pomoc.

O godzinie 13:00 Straż Graniczna Poznań-Ławica zaprezentuje pokaz pirotechniczny, 40 minut później obejrzymy występ psów policyjnych. Popis posłuszeństwa czworonogów z pewnością zrobi niesamowite wrażenie.

Umiejętności strażaków natomiast będzie można podziwiać o godzinie 14:15.

Tradycją pikniku jest kąpiel w pianie strażackiej. Każdego roku przyciąga ona dziesiątki wielbicieli mokrego szaleństwa – nie tylko dzieci! W tym roku kąpiel rozpocznie się o godzinie 15:00.

W międzyczasie odbędą się warsztaty cukierkowe (o godz. 12:40 i 14:00), zabawa na dmuchańcach, wydawanie ciepłych przysmaków regionalnych, malowanie buziek czy wspinaczka po drabinie strażackiej.

A to tylko część przygotowanych atrakcji. Dodatkowo służby mundurowe będą edukować dzieci jak unikać zagrożeń w swoim otoczeniu, co można w nim poprawić, aby podnieść poziom bezpieczeństwa swojego i bliskich, a także jak prawidłowo zareagować w przypadku zagrożenia.

Na zakończenie pikniku, o godzinie 16:00 dla mieszkańców powiatu poznańskiego zaśpiewa zespół Boys.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz