Aglomeracja

Służby rychtują się na mecz

Policja na Stadionie Miejskim  Foto: KWP w Poznaniu

Policja na Stadionie Miejskim Foto: KWP w PoznaniuDzisiaj na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbędzie się pierwszy z trzech rozgrywanych tutaj meczy. Do miasta od kilku dni przybywają kibice z Irlandii, Chorwacji i Włoch. W ciągu najbliższej doby zaplanowano 25 przylotów. Najwięcej samolotów przyleci z Dublina. Irlandczycy przyjadą do Poznania także pociągami. Specjalny skład z kibicami chorwackimi dotrze również z Zagrzebia. Choć doszło dzisiaj w nocy do bójki kibiców, sytuacje takie są incydentami.

Do meczu przygotowują się nie tylko kibice, ale także policjanci i strażacy.

Nocna awantura na Starym Rynku do której doszło około 1:00 zakończyła się doprowadzeniem 14 uczestników zdarzenia na komisariat policji. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny i Zespoły Ratownictwa Medycznego nie musiały interweniować.

Nie obyło się niestety bez problemów związanych z zakwaterowaniem części gości. Niezbędnych do funkcjonowania zezwoleń nie uzyskał na przykład tymczasowy hotel Hotelioni. Cały dzień kontynuowana jest akcja przekwaterowania gości hotelu Hotelioni, w którą włączył się także właściciel obiektu – informuje Tomasz Stube z Urzędu Wijewódzkiego – sytuacja jest stale monitorowana a Informacje o dostępnych wolnych miejscach zakwaterowania przekazywane są m.in. przez wolontariuszy.

Do meczu reprezentacji Irlandii i Chorwacji przygotowują się także strażacy. Mecz na Stadionie Miejskim w Poznaniu oraz Strefę Kibica na Placu Wolności zabezpieczają 45 specjalnie oddelegowane do tego celu jednostki PSP, 27 na terenie miasta, 10 w okolicach stadionu oraz przy 8 strefie kibica – informują strażacy – łącznie turniej zabezpiecza 183 strażaków PSP, dodatkowo, w celu wzmocnienia potencjału ratowniczego, utworzono 3 posterunki czasowe zlokalizowane w Swarzędzu, Karolinie i Junikowie, w których stacjonuje po 2 zastępy bojowe strażaków w każdym – łącznie 25 strażaków.

Blisko 180 strażaków czuwa również na terenie województwa, gdzie zabezpieczają między innymi drogi dojazdowe do Poznania. Wielkopolskich strażaków wspierają siły z województw lubuskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, SA PSP w Poznaniu i CS PSP w Częstochowie.

Podsumowując, w dniu dzisiejszym na terenie Wielkopolski służbę pełni 572 strażaków PSP, a w dyspozycji jest kilkadziesiąt tysięcy strażaków z OSP – informują wielkopolscy strażacy.

Ćwiczenia na Stadionie Miejskim Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz