Słaba skuteczność koszykarek AZS

Enea AZS Poznań - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Za nami pierwsze mecze półfinału fazy play-off koszykarskiej I ligi Kobiet. ENEA AZS Poznań uległa na wyjeździe TS Ostrovi 46 do 63, natomiast ŁKS SMS Łódź zwyciężył 68 do 50 z Politechniką Koroną Kraków.

Początek spotkania w wykonaniu podopiecznych Ryszarda Barańskiego był bardzo słaby, 17 procentowa skuteczność rzutów z gry przy 47% Ostrovi dała wynik 19 do 6 po pierwszej kwarcie. Jak wiadomo, dla akademiczek pierwsza kwarta w tym sezonie okazywała się być bardzo ważna. Dziewczyny z Poznania wyglądały na stremowane, za bardzo chciały, co przełożyło się na słabszą dyspozycję.

II kwartę ENEA zagrała już nieco lepiej dotrzymując kroku koszykarkom z Ostrowa. Tym razem jednak również lepsze były gospodynie wygrywając 13-12 i zwiększając prowadzenie do 14 punktów. Wynik do przerwy to 32 do 18.

W III kwarcie akademiczki wyszły z większym luzem nie mając nic do stracenia co zaowocowało lepszą grą, i zwycięstwem 22 do 19. Dawało to pewne nadzieje na końcowe zwycięstwo, jednak potrzebna była świetna gra w IV kwarcie. Niestety koszykarki Ostrovi zagrały w IV odsłonie bardzo uważnie i spokojnie wygrywając ją 12 do 6. Mecz zakończył się wynikiem 63 do 46.

Niestety z rywalem takim jak Ostrovia nie da się wygrać mając 29% skuteczności rzutów z gry. Ponadto koszykarki z Ostrowa zdominowały akademiczki, jeżeli chodzi o punkty z szybkich ataków – takie akcje dały im 16 oczek, przy 0 AZS. Podobnie było przy punktach ze strat 23 do 7 na korzyść Ostrovi.

Bardzo ważną rolę w meczu odegrały rezerwowe TS zdobywając aż 30 punktów, to jest właśnie siła tej drużyny – najszerszy w I Lidze skład.

Podsumowując Ostrowianki wypunktowały akademiczki, bezlitośnie każąc je za każdy błąd.

TS OSTROVIA Ostrów Wlkp. – ENEA AZS Poznań 63 : 46 (19-6, 13-12, 19-22, 12-6)