K U L T U R A

Shai Maestro Quartet

Shai Maestro  Foto: materiały prasowe / shaimaestro.com

Wybitny pianista Shai Maestro wystąpi w klubie Blue Note w środę, 15 września o godzinie 20:00. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego albumu – “Human”.

Shai Maestro to jeden z najbardziej obiecujących i utalentowanych pianistów swojego pokolenia. W roku 2011 debiutował z własnym triem. Od tamtego czasu buduje silną, unikatową tożsamość osobistą i ukazuje niesamowitą biegłość muzyczną – czyniąc go wraz z zespołem, jednym z najsilniejszych i najbardziej zgranych składów w dzisiejszym świecie jazzu.

W 2019 roku Shai Maestro na zaproszenie Tokyo Philharmonic Orchestra pod batutą dyrygenta Keitaro Harada wystąpił w Teatrze Metropolitalnym w Tokio.

W styczniu 2021 wydał szósty album zatytułowany „Human”. W nagraniach do towarzyskiego i świetnie komunikującego się trio Shaia Maestro, z izraelskim rodakiem Ofri Nehemya na perkusji oraz peruwiańskim basistą Jorge Roeder, dołączył inspirujący trębacz Philip Dzack.

„Usłyszeć Shai’a Maestro to jak przebudzić się w innym świecie” – czytamy na stronie All About Jazz

Zespół wystąpi w składzie: Shai Maestro – fortepian, Philip Dizack – trąbka, Jorge Roeder – kontrabas, Ofri Nehemya – perkusja.

Shai Maestro Quartet: “Human”. Polska premiera płyty

Klub Blue Note Poznań
środa, 15 września, godzina 20:00

Bilety w cenie:
95 zł – pierwsza pula,
120 zł – druga pula

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / shaimaestro.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz