POZnań

Poprawka z matmy za free!

Dogrywka 2012 na WSB  Foto: materiały prasowe

Ponad cztery tysiące maturzystów z Wielkopolski nie zdało egzaminu z matematyki. Ci, którzy przygotowują się do poprawki w sierpniu, mogą zapisać się na bezpłatne warsztaty prowadzone przez matematyków akademickich.

Dogrywka 2012 na WSB Foto: materiały prasoweW skali kraju egzaminu dojrzałości nie zdał co piąty abiturient. W tym roku maturę z matematyki „oblało” w Wielkopolsce ponad 14 procent wszystkich zdających. Według raportu opublikowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną – to 4332 osoby.

Matematyka, choć jest królową nauk, ciągle sprawia maturzystom problemy. Przedmiot jest obowiązkowy – nie da się więc uniknąć konfrontacji z trygonometrią, geometrią i algebrą.

Najbliższa szansa, aby zdać ten egzamin będzie w sierpniu podczas maturalnej sesji poprawkowej. Aby pomóc zdającym usystematyzować wiedzę i uzupełnić ostatnie braki, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu przygotowała cykl piętnastogodzinnych darmowych warsztatów. „Dogrywka przed maturą z matematyki” rozpoczyna się 30 lipca i potrwa do 3 sierpnia.

Nie ma nic złego w tym, że czasem trzeba skorzystać z drugiej szansy. Najważniejsze, aby być do niej doskonale przygotowanym. Dlatego, zamiast się martwić poprawką, warto zapisać się na zajęcia  i powtórzyć materiał w formie ćwiczeń i warsztatów pod okiem doświadczonych wykładowców. Na dodatek całkowicie za darmo- mówi Magdalena Piątek, rzecznik WSB w Poznaniu, organizatora „Dogrywki przed maturą z matematyki”.

Uczestnicy „Dogrywki przed maturą z matematyki” nie ponoszą żadnych kosztów – warsztaty i specjalne zestawy pomocy dydaktycznych otrzymują za darmo. Zajęcia odbywać się będą w centrum Poznania, w nowoczesnym budynku dydaktycznym. Już można się zapisywać – na stronie www.wsb.poznan.pl/powtorka dostępny jest formularz zgłoszeniowy.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu także organizuje maturę poprawkową z matematyki.
    Pierwsza tura, która już miała bezpłatny kurs jest bardzo zadowolona.

    Szczegółowsze informacje można znaleźć na stronie internetowej.