K U L T U R A

Meek, Oh Why ?

Meek, Oh Why?  Foto: materiały prasowe / FB / meekohwhy

Meek, Oh Why? wystąpi w Sali Wielkiej CK Zamek w sobotę, 2 października o godzinie 20:00. Muzycy zaprezentują charakterystyczne, synthowe brzmienia, jak i elementy hip-hopu. Całość wzbogacona zostanie elementami ze świata jazzu.

Zespół założył charyzmatyczny i wszechstronnie uzdolniony absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej Mikołaj Kubicki. Jest on nie tylko liderem i założycielem zespołu, napisał teksty piosenek, jest ich wykonawcą, a dodatkowo trębaczem.

Ich muzyka jest mieszanką młodości, energii, świeżości. Stąd trafia do każdego słuchacza, który odnajdzie dwa, z pozoru przeciwstawne, pierwiastki. Jednym są: tętniące życiem miasto, młodość we współczesnym ujęciu, komentarz do aktualnych zjawisk i wydarzeń, a drugim − elementy romantyzmu, liryki i myśli utopijnej. Ten koncert to gwarancja przeżycia czegoś nowego, nietypowego, niezwykłego i zapamiętania tego na długo.

Meek, Oh Why? zadebiutował w 2015 roku minialbumem „Księżniczka i buc”. Następnie w 2016 roku wyszedł kolejny album Meek, Oh Why? − „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 ) oraz „Płyta rodzaju” (self publishing, 2018 ) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w 2019 roku album „Zachód” na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son.

Meek, Oh Why?

Sala Wielka, CK Zamek
sobota, 2 października, godzina 20:00

Bilety w cenie: 50 zł

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / FB / meekohwhy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz