Aglomeracja

KOGO I JAK WYBRAĆ W NIEDZIELĘ?

wybor  Foto:

urna wyborczaW piątek o godzinie 24:00 będzie można odpocząć przez kilka godzin od spotów wyborczych w radiu i telewizji. Odpocząć też będą mogli sami politycy, którzy przez ostatnie dni i tygodnie na różne sposoby starali się przekonać do siebie wyborców. Teraz przed wszystkimi ważny egzamin, czyli sam akt wyborczy.

Frekwencja w wyborach pokaże na ile mieszkańcy naszej aglomeracji wierzą w moc oddanego głosu. Politycy będą mogli zweryfikować albo dotychczasowe osiągnięcia, jeśli kandydują powtórnie, albo skuteczność prowadzonej kampanii.

Choć są to wybory samorządowe, to w tak dużym mieście jak Poznań, są one mocno upolitycznione. Wszystko wskazuje na to, że walka o fotel prezydenta odbywać się będzie między dotychczasowym gospodarzem Poznania Ryszardem Grobelnym, a kandydatem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Ganowiczem.

Tak prezentuje się w spocie wyborczym Grzegorz Ganowicz

a tak Ryszard Grobelny

O fotel prezydenta walczą także Dariusz Bachalski, Tadeusz Dziuba, Jacek Jaśkowiak i Piotr Quandt.

urzad miasta poznania Foto: lepszyPOZNANW internecie chyba najbardziej aktywny i widoczny był komitet MY POZNANIACY całkowicie apolityczny i skupiający osoby działające społecznie na wielu płaszczyznach. Może to być “czarny koń” wyborów samorządowych anno domini 2010, choć wyniki sondaży nie są dla tego komitetu łaskawe. O tym, kto nas będzie reprezentował w Radzie Miasta i kto przez następną kadencję dbać będzie o interesy mieszkańców zdecydują ci, którzy pójdą na wybory.

Poznań to siedem okręgów wyborczych. Wybierać będziemy:

– prezydenta miasta Poznania

– radnego ze swojego okręgu do Rady Miasta

– radnego sejmiku województwa Wielkopolskiego.

Otrzymamy zatem 3 karty do głosowania. Lokale wyborcze otwarte będą od godziny 8:00 do 22:00.

Jeśli jesteście mieszkańcami Poznania możecie sprawdzić poprzez internet czy jesteście na liście osób uprawnionych do głosowania klikając TUTAJ i wypełniając formularz.

na wózku Foto: sxcOsoby poruszające się na wózkach inwalidzkich lub o kulach mogą skorzystać z bezpłatnego dowozu do lokali wyborczych w dniu wyborów od 8:00 do 22:00. W piątek do godziny 18:00 i w sobotę od 16:00 do 19:00 można w tej sprawie kontaktować się telefonicznie (61 870 50 72 – firma Politowicz) lub w piątek i sobotę od 8:00 do 19:00 dzwoniąc na numery 791 630 488 i 795 870 036 (LKW STYKS).

/

/

/

/

news@lepszyPOZNAN.pl Foto: news@lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz